Shell Petrol Blockchain Tabanlı Başlangıç İçin LO3 İle Ortak Oldu

12.07.2019
41
A+
A-
Shell Petrol Blockchain Tabanlı Başlangıç İçin  LO3 İle Ortak Oldu

Forbes’in raporuna göre, dünyanın net net değeri 262 milyar dolar olan beşinci en büyük petrol ve gaz şirketi, New York’ta bulunan blok zincir tabanlı bir LO3 firması ile ortaklık kurdu.

Avrupa’nın dev petrol ve gaz şirketi, Exergy platformu blok zinciri teknolojisini kullanarak enerji izleyen LO3 Energy’de açıklanamayan bir dolara pompaladı.

Geçmişte, Shell operasyonunda blockchain teknolojisini keşfetmeye istekliydi ve bu ortaklık dördüncü kamu yatırımını blockchain tabanlı bir başlangıçta belirledi, dedi. Shell’in yatırım yaptığı diğer üç platform Vakt, Komgo ve Applied Blockchain.

Raporda olduğu gibi, gaz ve petrol şirketi, LO3’ün XRG olarak adlandırılan yerel belirteçlerine yatırım yapmak için kaldıraç oranına sahip ve bu da platformun teşvik edilmesine yardımcı olacak ve merkezi olmayan enerji şebekesine erişmesi gerekecek. Başlangıçta, LO3 projesini XRG belirtecini kullanarak bir ilk madeni para teklifi (ICO) kullanarak finanse etmeyi planlamıştı, ancak bir sonraki bildirime kadar bu fikri durdurdu.

LO3 platformu veya Exergy, bir bölgedeki ortak bir enerji ağına dahil edildiğinden enerji akışını izlemek için geliştirilmiştir. Bu, bölgedeki güçlerini satın alan sakinlerin, temiz bir yel değirmeni, güneş paneli veya koşu bandı üzerinde çalışan bir gerbilden üretildiğinden kesinlikle emin olmalarını sağlayacaktır.

Eğer muzaffer, LO3 ve büyümekte olan “işlemsel enerji” sektöründeki rakipleri, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Con Edison ve Birleşik Krallık’taki Western Power Dağıtım gibi geleneksel elektrik iletim ve dağıtım firmalarının çalışmalarını sadece yer altı kablo tesisatçılarından değiştirebilirse, Daha tutarlı, dağıtılmış yerel enerji şebekelerinin yöneticilerine.

Shell Ventures yatırım direktörü Kirk Coburn ortaklığı şöyle açıkladı:

“Daha az kömürleşmiş bir geleceğe doğru ilerlerken, Shell enerji geçişini kolaylaştıracak yenilikçi şirketlere yatırım yapmayı hedefliyor. ÖÇ3 Enerji bu alana tam olarak uyar. ”

Daha Fazla Ortak
Ortaklık aynı zamanda Japonya’da bulunan Sumitomo Corporation Grubu gibi dünyanın dört bir yanından enerji sektöründeki diğer oyuncuları da beraberinde getiriyor.

Yatırımın detayları açıklanmadıysa da Coburn, gözlemci olarak LO3 kurulunun bir parçası olacağı ve daha sonra gelecekteki yatırımlar varsa daha sonra tam kurul üyesi olabileceği kategorisinde idi.

Ayrıca, Lo3’ün, tüketicilerin enerji kullanımına ilişkin verileri gelecekte çeşitli üçüncü taraf firmalara satmalarını sağlamak için Anergy olarak bilinen XRG’den başka bir simge geliştirdiği de bildiriliyor.

Halen, LO3’ün Exergy Ethereum blockchain üzerinde geliştirilmesine rağmen, EOS blockchain ile entegre olacak şekilde tasarlanması planlanmaktadır.

Cointelegraph, birebir enerji dağıtım ağı geliştiren yalnızca LO3’ün olmadığını bildirmektedir. Birkaç hafta önce Avustralya merkezli Power Ledger, yakında yerel olmayan enerji dağıtım ağını Avusturya’nın en büyük ikinci şehri olan Graz’da yayınlayacağını açıkladı. Tıpkı LO3 gibi, Power Ledger de sıfır karbonlu enerjiye geçmeden önce ilk önce enerji yönetimini optimize etmek istiyor.

Blockchain enerji piyasasında devrim yaratacak mı? Yorumlar bölümünde bize bildirin.

Kripto Haber