Sİla, her şey dahil API ile bankalarla Blockchain’i Köprülemek için yeni açık Beta programını duyurdu

06.04.2019
23
A+
A-
Sİla, her şey dahil API ile bankalarla Blockchain’i Köprülemek için yeni açık Beta programını duyurdu

FinTech endüstrisi için hizmet sunan API platformu Sila, yeni bir açık Beta programı başlattığını açıkladı. Firma şu anda finansal yeniliği geliştirmek için API’leri test ediyor. şirket tarafından yeni bir basın açıklamasında yayınlandı.

Sıla Açık Beta Programını Duyurdu

Sıla CEO’su Shamir Karkal, aynı zamanda basit kurucularından, SWİFT veya Visa gibi mevcut ödeme sistemlerinin sadece büyük görevliler için erişilebilir olduğunu açıkladı. Bu arada, iletim lisanslama süreci 12-24 aylık bir süreçtir.

Blockchain teknolojisi hakkında, değeri aktarmak için devrimci bir yöntem sağladığını söyledi. Ancak, Sanayi hala devam etmek istiyorsa bankacılık sistemine bağlı olması gerekir. Sıla, mevcut ödeme sistemleri için onları programlanabilir hale getiren bir katman sağlayan bir API üzerinde çalışıyor. Sıla belirteçleri bu ortamda programlanabilir nakit haline gelir.

Bu çözüm ile kurumlar ve şirketler düzenlemeler, uyum ve kalkınma maliyetleri hakkında düşünmek zorunda değildir. Blockchain ve geleneksel finans sektörlerini sadece birkaç hafta içinde köprülemek artık mümkün.

Şirket şu anda Ethereum akıllı sözleşme işlevselliği sunuyor. Ayrıca, bireylerin bir uygulama içinde düşük maliyetli, hızlı ve güvenli bir değer hareketi sağlayan ERC-20 belirteçleri aracılığıyla değer aktarmasına izin verir. Geliştiricilerin ödeme sistemlerine erişmeleri, değer transferlerini müşterilerine uygun şekilde optimize etmeleri de mümkündür.

Sıla belirteçlerinin ABD dolarına bağlı olduğunu belirtmek gerekir. Firma, dijital varlıkları sıvı ABD hazinelerinde tutulan %100 rezervle destekliyor. Bu, geleneksel sanal para birimlerinin sahip olduğu oynaklığı azaltır. Dahası, taraflar arasında hızlı para transferlerini çok kolay bir şekilde sağlamak mümkündür.

Şu anda, Beta Sila’nın API’SİNDE sağlanan beş farklı modül var. Bu modüller şunlardır:

Kimlik doğrulama: kullanıcılar yeni bir hesap kaydettirir ve ABD finans kurumu ve KYC süreçleri tarafından talep edilen standartlarla kimliklerini doğrularlar.

Bağlantı banka hesabı: kullanıcıların banka hesapları doğrulanmış ve bağlantılı olabilir.

Sorun: kullanıcının Bankasına bağlı belirli bir hesaptan dolar borçlandırmak mümkündür.

Kurtarmak: ağ Sıla belirteçleri belirli bir miktar yakar ve kullanıcı banka hesabına ABD doları karşılık gelen miktarda alır.

Aktarım: kullanıcılar Sıla belirteçlerini bir blockchain adresinden sınırsız olarak diğerine taşıyabilirler.

Friendowment ve Sila Alpha müşterisinin kurucusu Justin Thomas, bu hizmet hakkında yorum yaptı:

“Sila’nın akıllı sözleşmelerle samimi bir şekilde entegre olma yeteneği benim için bir oyun değiştiriciydi, çünkü blok zincirinin esnekliğini ve hızını kullanıcıların en rahat olduğu geleneksel ödeme ve bankacılık sistemleriyle birleştirmeme izin verdi.”

Sıla’nın ekibi, hem blockchain hem de fintech endüstrilerinde diğer profesyonelleri içeriyor. Buna Alexander Lipton, MIT Labs kurucu ortağı ve aynı zamanda eski bir BoA/Merrill Lynch yöneticisi ve tanınmış blockchain şirketi DLx Yasası’nın kurucusu Angela Angelovska-Wilson da dahildir.

Kripto Haber