Sirin Labs, beklenmedik bir şekilde düşük Blockchain telefon satışlarından sonra İşgücünün dörtte birini işten çıkardı

17.04.2019
14
A+
A-
Sirin Labs, beklenmedik bir şekilde düşük Blockchain telefon satışlarından sonra İşgücünün dörtte birini işten çıkardı

Finney adlı blockchain telefonunu piyasaya süren İsrail’de bulunan Sirin Labs, çalışanlarının %25’ini işten çıkarttı. Globes ile yapılan bir konuşma sırasında şirket, beklenmedik bir şekilde düşük telefon satışları nedeniyle 60 çalışanının 15’ini çıkartmak zorunda kaldıklarını açıkladı.

Sirin Labs Personeli işten çıkarttı


Piyasaya sürülen yeni cihaz, Kasım 2018’de en kısa sürede sevk edilmeye başlandı. Aynı telefonda bulunan soğuk bir cüzdan da dahil olmak üzere kripto alanı için bazı ilginç özellikler sundu. Ayrıca, güvenlik için bir LCD ekran içeren ayrı bir işlemci de sunuyorlar.

Kürelere göre, Sirin Labs, son aylarda personele ödeme yapmadıklarını reddetti. Şirket, Mart maaşlarını ödediklerini ve nisan ayı maaşlarını da ödeyeceklerini açıkladı.

Şirketin beklediği telefon sayısını satmamasının Olası nedenlerinden biri, diğer birçok blockchain tabanlı telefonun piyasaya sürülmesinden kaynaklanıyor. HTC, 2018’in sonunda EXODUS telefonunu da başlattı.

Samsung ayrıca Samsung Galaxy S10 adlı amiral gemisi telefonuna bazı kripto ve blockchain işlevleri eklemeye karar verdi. Telefon şu anda Mart başından beri satılıyor ve bir kripto cüzdan, dijital imza uygulaması ve daha fazlasını içeriyor.

Sirin Labs kurucusu, Moshe Hogeg, o pazar tahmin platformu Stox yatırım bazı cryptocurrencies kötüye için Çinli bir yatırımcı tarafından suçlandı söz etmek gerekir. Bu durum nedeniyle, platform İsrail’deki faaliyetlerini durdurdu ve sahip olduğu tüm çalışanları kovdu.

Bu, son zamanlarda çalışanları işten çıkaran bir şirket olduğu ilk kez değil. Gerçekten de, ayı pazarı 2018’te birkaç kripto projesini etkiledi. Kripto alanındaki en büyük şirketlerden biri olan ConsenSys, personelinin %13’ünü piyasada çalışmaya devam etmeye karar verdi. Dahası, firma ürünlerini serbest bırakmak için daha yakın olan şirketlere ve girişimlere odaklanacaklarını açıkladı.

Kripto Haber