Son Dakika Binance Hacklendi

08.05.2019
103
A+
A-
Son Dakika Binance Hacklendi

Binance Ceo’su Twitter açıklaması ve Binance Bloğunda yapılan açıklamaya göre Bu Gün Binance Borsası Ciddi Bir Hacker Saldırısı Yaşadı.Hackerler 7000 BTC Çaldılar.

Binance Geçici süre ile Para Çıkışını Durdurdu.Gerekli Açıklama Aşağıdaki Şekilde,

Bugün 7 Mayıs 2019’da 17:15:24’de büyük bir güvenlik ihlali tespit ettik. Bilgisayar korsanları çok sayıda kullanıcı API anahtarı, 2FA kodu ve potansiyel olarak başka bilgiler elde edebildiler. Bilgisayar korsanları, phishing, virüs ve diğer saldırıları içeren çeşitli teknikler kullandılar. Hala kullanılan tüm olası yöntemleri sonuçlandırıyoruz. Henüz tanımlanmamış ek etkilenmiş hesaplar da olabilir.

Hackerlar bu işlemden 7000 BTC çekebildi: https://www.blockchain.com/btc/tx/e8b406091959700dbffcff30a60b190133721e5c39e89bb5fe23c5a554ab05ea

Yukarıdaki işlem etkilenen tek işlemdir. Sadece BTC sıcak cüzdanımızı etkiledi (toplam BTC varlıklarımızın yaklaşık% 2’sini içermekteydi). Diğer tüm cüzdanlarımız güvenli ve zararsızdır.

Hacker’lar beklemek ve en elverişli zamanda birden fazla görünüşte bağımsız hesaplar aracılığıyla iyi yönetilen eylemleri uygulamak için sabrı vardı. İşlem, mevcut güvenlik kontrollerimizi geçecek şekilde yapılandırılmıştır. Maalesef bu çekilişi idam edilmeden önce engelleyemedik. Gerçekleştirildiğinde, geri çekilme sistemimizde çeşitli alarmları tetikledi. Bundan hemen sonra tüm para çekme işlemlerini durdurduk.

Binance, bu olayı tamamen kapatmak için #SAFU fonunu kullanacak. Hiçbir kullanıcı fonu etkilenmeyecek.

Kapsamlı bir güvenlik incelemesi yapmalıyız. Güvenlik incelemesi, büyük olan sistemlerimizin ve verilerimizin tüm bölümlerini içerecektir. Bunun BİR HAFTA ile ilgili olacağını tahmin ediyoruz. İlerlerken sık sık güncellemeler yayınlayacağız.

En önemlisi, para yatırma ve çekme işlemlerinin bu zaman dilimi boyunca KALDIRILMASI GEREKİR. Bu zor durumda anlayışınız için teşekkür ederiz.

kriptopara