Startup Presearch, Kripto Simgesi (PRE) Blockchain Kullanarak Google’a Rekabet Etmeye Çalışıyor

29.04.2019
33
A+
A-
Startup Presearch, Kripto Simgesi (PRE) Blockchain Kullanarak Google’a Rekabet Etmeye Çalışıyor

Dünyada birçok endüstrinin çalışma biçimini değiştirmeye çalışan birçok şirket var. Önceden arama, merkezi olmayan aramayı teşvik etmek için belirteçleri kullanan bir blockchain başlangıcı, Google’a ve piyasadaki varlığına karşı rekabet etmek için çalışıyor.

Google karşı rekabet ön arama görevi


Presearch, pazara girmeye ve uzun bir süre boyunca dev Google’a karşı rekabet etmeye çalışıyor.

Firma olarak ShopCity.com ve 2008’de kuruldu. Rakiplere yönelik agresif politikaları nedeniyle, Google Avrupa Birliği (AB) tarafından para cezasına çarptırıldı. İnternet devi, Android antitröst ihlalleri için 5 milyar dolar ve rekabetçi olmayan davranışlar için 1.7 milyar dolar ödemek zorunda kaldı.

Margarethe Vestager, rekabet Komiseri, yorumladı:

Google, genel internet aramasında hakimiyetini kötüye kullanarak kendi karşılaştırma alışveriş hizmetini yasadışı bir avantaj sağladı. Rekabete ve tüketicilere zarar verdi.

Şu anda, Komisyon yetkilileri Google’ın uyumluluğunu ve pazarda nasıl çalıştığını izlemeye devam ediyor. Arama motoru, Avrupa kıtasında yakın saatte kalır.

Presearch, bir milyon kayıtlı kullanıcıyı aşabildi ve beta sürümü için aylık aktif kullanıcıları 250,000 civarında. Google piyasada lider olmaya devam etse de, Google’ın ilgilenemediği pazarı almaya çalışan yeni şirketler ve firmalar var.

Dahası, kullanıcılar Google gibi daha büyük şirketlerin verileri ile yaptıkları şeylerin farkında olmaya başlıyor. İnsanlar, kullanıcıların özel bilgilerini içeren veri ihlallerini ve diğer skandalları kabul etmeyeceklerdir.

Preserach, Google arama kutusunun başarısız olduğu bir topluluk sahibi, seçim açısından zengin bir çevrimiçi oyun alanına sahip olmak istiyor. Amaç, çeşitliliği artıracak ve artıracak ve kullanıcıları internete demokratikleştirilmiş erişimi keşfetmeye teşvik edecek ödüller içeren işbirlikçi ve çoğulcu bir platforma sahip olmaktır.

Firmanın Anthony Di Iorio, Rich Skrenta ve Addison Cameron-Huff gibi birçok tanınmış Danışmanı var. Ön araştırma, Google’ın dünyanın en iyi ve en büyük şirketlerinden biri olduğunu kabul etse de, topluluğu kendi araştırma ihtiyaçlarını karşılamak için çekmeye çalışıyorlar.

Bir kullanıcının bir arama yaptığı her seferinde, bir çeyrek belirteci ile sağlanır. Kullanıcılar günde en fazla sekiz jetona sahip olabilirler. Her ön belirteç şu anda değer $0.05. Bu, maksimum işlem sayısını arayanların ve ulaşanların sadece 40 sent kazanacağı anlamına gelir.

Ön araştırmaya göre, bir ön belirteç, bir reklamverene platformlarında dört reklam gösterimine izin verir. Gelecekte, belirteç başına gösterim sayısı daha fazla sayıya ulaşabilir, çünkü bu belirteçlerle uğraşmak isteyen daha fazla insan olacaktır.

Bu belirteç satışında, Şirket 7’te piyasa hızla yükseldiğinde çok daha fazla olan 2017 milyon dolar kazandı. Platformun ilk sürümü Kasım 2017’de başlatıldı.

Kripto Haber