Timis, Argo Blockchain Madencilik Operasyonunun 3 milyon dolarlık kredi sağladı

23.04.2019
20
A+
A-
Timis, Argo Blockchain Madencilik Operasyonunun 3 milyon dolarlık kredi sağladı

Madencilik, kripto para endüstrisinin kritik bir parçasıdır ve çeşitli şirketlerin katılımı onu rekabetçi bir alan haline getirmiştir. Bununla birlikte, milyonlarca dolar değerinde olan biri söz konusu olduğunda, çok daha fazlası söz konusudur.

Argo Madenciliğinin yeni bir sarsıntısından sonra, daily Mail ile yeni raporlar, inanılmaz derecede öngörülemeyen bir geçmişe sahip çok milyoner Frank Timis’in şirkette bir parça sahibi olduğunu ortaya koyuyor.

Timis, Gabriel Resources altın madenciliği şirketine sahip olan petrol ve altın madenciliğini içeren yatırımlarda milyonlarca dolar olan bir iş adamıdır.

Timis, endüstride bozulma potansiyeli için kripto para birimini izleyen Rothschild Bank’a bağlı ve yakın zamanda Avustralya’daki altın madenciliği şirketine 3 milyon dolarlık bir kredi sağladı.

Timis 1963’te Romanya’da doğdu ve 1990’larda meydana gelen tedarik girişimi ile eroin bulundurma konusunda iki mahkumiyeti var. On yıl önce, esrar bulundurmaktan mahkum edildi.

2002 yılına gelindiğinde, Regal Petroleum kurduğunda mahkumiyetlerinin arkasında olduğu görülüyor. Şirket, alternatif yatırım piyasası ile en iyi performans gösteren hisse senetlerinden biri haline geldi.

Hisse senedi bir süre milyonlar değerinde olmasına rağmen, Yunan petrol kuyusu payı artırmaktan sorumluydu, ancak yanlış olarak ortaya çıktı. Bu nedenle, hisse fiyatı çöktü ve Şirket şimdiye kadar Londra Borsası tarafından dayatılan en yüksek para cezası verildi.

Daha sonra Timis Afrika minerallerini başlattı, ancak demir cevheri fiyatları çöktü ve Ebola salgını oldu. Bu koşulların her ikisi de şirketin ölümüne yol açtı ve Afrika minerallerinin başarısızlığı timis’in kişisel olarak 252 milyon dolara mal oldu.

Kripto para kurumsal ilgi geçen yıl yükseldi ve bu yıl katılımı için daha da büyük olması bekleniyor. Argo Madenciliğinin bir parçası olarak Timis’in gelişi, iş planının revizyonu ile aynı zamanda gelir ve dört uzun yıl sonra Londra’daki işine dönüşünü işaretler.

Artan madencilik maliyeti ve uzun kripto kışıyla, Argo Madenciliğinin yerinde olduğu eski model artık ayakta kalmak için uygun geliri getiremedi. Şimdi, madencilik firmasında %14 hissesiyle Argo, hashrate sublets için aracı olmak yerine kendi maden kuyularına yatırım yapabilir.

Bitcoin “dijital altın ” lakaplı ve tam olarak nasıl çalıştığını anlamak, büyüdükçe hayatta kalmanın anahtarıdır. Kurumsal evlat edinme potansiyeli gerçektir, ancak yalnızca bu değişikliklere açık olan şirketler ilerlemeyi takip edebilecektir. Bu noktada, Bitcoin’in yapısı, dijital varlığın kitleler için bozulmaz ve kabul edilebilir olmasını ve kullanıcıların kontrolünde kalmasını sağlar.

Kripto Haber