Waves Blockchain Yüz Tanıma Sistemi

16.10.2019
50
A+
A-
Waves Blockchain Yüz Tanıma Sistemi

Kripto para birimleri dünyası, tahmin edemeyeceğimiz terimlerle tahmin edilemez ve deneyimlenen sürekli değişen bir alan gibidir. Son zamanlarda, işletmeler ve kamu kurumları için blok zinciri tabanlı bir çözüm sağlayıcısı olan Waves Enterprises, blok zinciri ağında yüz tanıma için bir kavram kanıtı başlatıldığını duyurduğunda dijital arenada bir darbe aldı. Proje, Docker akıllı sözleşmeleri ve şüphesiz mevcut çözümün daha güvenli, güçlü, güvenilir ve merkezi olmayan bir sürümü olan tarafsız bir ağ kullanılarak yürütülmektedir.

Merkezileştirme ve web 3.0 uygulamaları arasında dayanışma

İlgili iş başvurusunda blockchain teknolojisinin kullanılmasının birincil faydaları:

    Şeffaflık ve tutarlılık – Merkezi olmayan bir çözümde, tüm düğümler aynı işlem geçmişini paylaşır. Bu, bir kaydın değiştirilmesi durumunda, düğümlerin çoğunluğunun fikir birliğine ve ayrıca birden fazla bloğun yeniden yazılmasına ihtiyaç olacağı anlamına gelir. Bu, bir saldırganın kolayca ulaşması imkansızdır, böylece verilerin daha iyi şeffaflık ve güvenilirliğine izin verir.

    Yüksek güvenlik seviyeleri – Belirli bir işlem kaydı, yalnızca, çoğu düğüm tarafından oy birliği alındıktan sonra blok zincirindeki mevcut ağa eklenebilir. Bu, özel blok zincirine izinsiz giren saldırıyı engeller. Ayrıca, blockchain merkezden uzaklaştırıldığı için, bir DoS saldırısı bir kerede birden fazla düğümü bozmada başarılı olmak için büyük çabalar gerektirir. Arıza durumunda, veriler depolanan çoklu kopyalardan kolayca alınabilir.

    Yeterlilik ve hız- Blockchain, ağındaki iş süreçlerini verimli bir şekilde yönetme yeteneğine sahiptir, böylece evrak işlerinde, insan hatalarında, teslimat ve yönetim giderlerinde bir düşüş sağlayarak kuruluşlara büyük ölçüde fayda sağlar.

kriptopara