WISeKey, IoT Endüstri için Blockchain Çözümünü Sunuyor

30.03.2019
31
A+
A-
WISeKey, IoT Endüstri için Blockchain  Çözümünü Sunuyor

WİSeKey, İsviçre’de bulunan bir blockchain ve kripto pra başlangıcı, nesnelerin interneti (IoT) cihazlarını korumak için dijital bir kimlik çözümü başlattı. Haberler başlangıçta 29 Mart tarihli bir basın açıklamasından geldi.

Çözüm, insanları ve akıllı nesneleri güvence altına almak ve doğrulamak için Root of Trust (RoT) adlı bir araç sunar.

Böyle bir teknolojinin pazarı Wisekey’e göre geniş ve çeşitli olduğu iddia ediliyor. Şirket, müşteri tabanının ekonomideki çeşitli sektörlerde 1.5 milyardan fazla güvenli mikroçipe kadar uzandığını belirtti.

Firmanın en yeni teknolojisi SensorsİD olarak adlandırılır ve WİSeKey RoT altında verilir. Teknoloji, cihazları ve veri işlemlerini korumak için dijital kimlik ve blockchain teknolojisini birleştirir.

SensorsİD, şirketin mevcut tekliflerinin bir parçası olarak Certifyıd ve Wiseıd’e katıldığından, dijital kimlik hizmetleri paketinin bir parçasıdır.

Basın açıklaması, şirketin dijital kimlik çözümlerinin güvenli depolama, kriptografi ve dijital imzaları nasıl barındırdığını da açıkladı. Tüm bu özellikler, kullanıcıların verilerinin çalınmasını veya istenmeyen üçüncü taraflara sızdırılmasını önlemek için yapılmıştır.

Kripto Haber