Dünya Bankası Son Raporda Ripple ve xRapid Övgüsü,% 40-70 Tasarruf ve Hızlı Fon Transferi

01.04.2019
23
A+
A-
Dünya Bankası Son Raporda Ripple ve xRapid Övgüsü,% 40-70 Tasarruf ve Hızlı Fon Transferi

Dünya Bankası (WB), Ripple’ın xRapid ürününü çok olumlu görüyor gibi görünüyor. Son bir makalede, Dünya Bankası’nın üst düzey finans sektörü uzmanı Marc Nicoli, xRapid’in potansiyel bir dönüşümsel teknoloji olabileceğini söyledi. Dalgalanma, pazardaki en önemli kripto para birimi işlem şirketlerinden biridir.


Dünya Bankası Blockchain Teknolojisinin Geleceğine İnanıyor

Ripple’ın xRapid çözümü Dünya Bankası tarafından övgüyle karşılandı. Blockchain teknolojisini “yavaş ve opak” geleneksel işletmelerle, verimsizliklerden etkilenen ticari havale endüstrisi ile karşılaştırdılar.

Bu konuda,

    “Bu eksiklikler, sınır ötesi ödeme endüstrisinin bozulma ve yenilikçilik açısından olgunlaştığını gösteriyor. Bazıları, dağıtılmış genel muhasebe teknolojilerinin (DLT) sektör genelinde değişime neden olma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor. Nitekim, B2B sınır ötesi ödemeler, geleneksel olarak parçalanma ve opaklıkla, DLT’nin başarılı bir şekilde uygulanması için potansiyel bir kullanım örneğidir. ”

Ripple’ın, xRapid ürününü, çok önemli bir ekonomik koridor olan Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri arasında sınır ötesi bir ödeme çözümü olarak yönlendirdiği belirtildi. XRapid uygulaması ile firma döviz maliyetlerinin% 40 ila% 70’ini azaltabilmiştir. Transferler de çok hızlı ve çok kolay bir şekilde işlendi.

Raporda, en düşük maliyetlerin en çok ihtiyaç duyulduğu yerlerde para gönderimlerinin genellikle daha pahalı olduğu açıklanmaktadır. Mesela Sahraaltı Afrika, dünyaya para göndermek için en pahalı bölge olmaya devam ediyor. Ortalama% 8.97 maliyete sahiptir.

kriptopara