Zilliqa Yüksek Ölçeklendirilebilir ve Güvenli Blockchain Platformu Sunuyor

06.04.2020
33
A+
A-
Zilliqa Yüksek Ölçeklendirilebilir ve Güvenli Blockchain Platformu Sunuyor

Blockchain teknolojisinin gelişimi, çeşitli iş disiplinlerinde çok sayıda fırsat açmıştır. Tedarik zincirinden Lojistiğe ve tüketici elektroniğinden FMCG’ye kadar, açık defter teknolojisi iş hedeflerine ulaşmada yer alan tüm ekosistem için faydalarını ortaya koymaktadır.
Zilliqa, farklı iş alanları için merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için oldukça güvenli ve ölçeklenebilir bir platform sunduğu için blockchain alanındaki iyi bilinen isimlerden biridir. Girişim, bu ultra verimli blok zinciri platformunu oluşturmak için Singapur Ulusal Üniversitesi’nde birlikte çalışan uzman araştırmacıların, mühendislerin ve girişimcilerin buluşmasıdır. Platformun birincil blok zinciri ağı olan mainnet, Ocak 2019’dan beri yayında ve araştırma ve hakem değerlendirme sürecinin desteklediği teknolojisi sayesinde Zilliqa, sektörlerdeki iş müşterileri ile iyilik buluyor.


Ayırt edici özellikleri

Zilliqa blok zincirinin ayırt edici özelliklerinden bazıları, hakemli, araştırmaya dayalı platformu, ölçeklenebilir blok zinciri çözümleri, akıllı sözleşmeler, yüksek güvenlik ve çevre dostu madencilik sürecini içerir. Platform, blockchain’in doğrusal bir şekilde ölçeklenmesini ve akıllı sözleşme dilini kırma işlemini sağlayan kırma işlemini benimsedi; Scilla, güvenlik ve emniyeti öncelikler listesinin en üstüne yerleştirir. Ayrıca, madenciliğinin madenciliğinin çevresel etkisi oldukça ılımlıdır, bu da madencilik sürecini çevre dostu hale getirir.
ZILHive Girişimi

Platforma daha fazla geliştirici, girişimci ve müttefik paydaş getirme açısından destek olmak için ZILHive, eğitim programları, hızlandırıcı programları ve hibeleri içeren bir çatı altında bir dizi girişimi bir araya getiriyor. Bu program kapsamında, halihazırda 60 proje ekibi, artan sayıda kullanım vakasıyla blok zincirin benimsenmesini hızlandırmak için bir dizi farklı iş disiplini üzerinde çalışıyor.


Switcheo ve Zilliqa Ortaklığı

Zilliqa blok zincirinin potansiyelini fark eden, kripto para borsaları da dahil olmak üzere bir dizi endüstri oyuncusu platformla ortaklık kuruyor. Switcheo, borsanın ethereum ve EOS varlıklarının alım-satımını sunmasını sağlayan Zilliqa blockchain ile işbirliği yaptı. Bu ortaklık sayesinde, şimdi Zilliqa’nın token sahibi Ethereum’a dayanan varlıklara erişebilecek. Bu aynı zamanda Zilliqa’nın finansal ekosistemini genişletmeye ve bu konuda daha fazla ilerleme kaydetmeye yardımcı olacaktır; Ortaklık ayrıca gelecekte Bitcoin’e destek sağlamayı amaçlıyor. Switcheo tarafından sunulan varlıkların çapraz ticaretinin ayırt edici yetkinliği göz önüne alındığında, işbirliğinin hem Switcheo hem de Zilliqa tarafından sunulan hizmetlerin benimsenmesi ve genişletilmesi üzerinde olumlu bir etkisi olması zorunludur. Mevcut istatistiklere göre, Switcheo 34.800 tüccar kullanıcı tabanına sahiptir ve platform tarafından desteklenen çift sayısı şimdilik 43’tür. Özetle, Switcheo toplam 24 kripto para birimi için ticaret desteği sunuyor ve borsa bu yılın başlarında Ocak ayında NEO EcoFund’a fon sağladı.


Sonuç

Geleceğin Zilliqa için ne tutacağına ve önümüzdeki dönemde finansal ekosistemini ve benimseme oranını genişletmek için endüstri oyuncuları ile işbirliği çabalarını nasıl artırdığına şahit olmak ilginç olacak. Merkezi olmayan platformun temelleri doğru ve önümüzdeki dönemde hızlı bir şekilde ilerlemesi bekleniyor. Tek yapması gereken kendine özgü yeteneklerini geliştirmeye devam etmek ve dünyaya güvenli, güvenli ve son derece ölçeklenebilir bir blockchain platformu sağlamak. Platform için de anlamlı olan şey, madencilik süreci için gereken çaba çıplak minimum olduğu için ekosisteme minimum yük bindiren çevre dostu teknolojisidir.

kriptopara