2gether Bankacılık Projesi, Kullanıcılara Visa Banka Kartından 7 Farklı Kripto Varlığı Harcamalarını Sağlıyor

19.03.2019
51
A+
A-
2gether Bankacılık Projesi, Kullanıcılara Visa Banka Kartından 7 Farklı Kripto Varlığı Harcamalarını Sağlıyor

Kripto Para için perakende yatırımcıların, kripto paraları gerçek dünyada harcayabilecekleri sınırlı yolları vardır. Yıllar önce yapılan meşhur pizza alımlarında bile, geleneksel finans endüstrisinde kripto para birimini ödeme olarak kabul edecek çok az sayıda tüccar ve perakendeci var. Bununla birlikte, 2gether adında yeni bir bankacılık başlangıcı, kullanıcıların ön ödemeli kartlarının kabul edildiği her yerde kripto para birimleri kullanmalarına izin veren yeni bir Visa banka kartı başlatmayı seçmiştir.

2’den gelen duyuru, kartın Euro, Bitcoin, Ether, XRP, Bitcoin Cash, EOS, Stellar ve Litecoin kullanabildiğini gösteriyor. Kartla ödeme yaparken, mevcut şifreleme para birimini herhangi bir ücret ödemeden hemen fiat para birimine dönüştürür. Halen, 19 euro bölgesi ülkesinden herhangi birinde kabul edilmiş gibi görünüyor.

2, bu yeni kartın, kripto para birimleri kullanımıyla ödeme yapmaktan kaynaklanan sorunları gidermeye yardımcı olacağından emin. Duyuruda, şirket kişisel şifreler, değiş tokuşlar ve “çok fazla bekletme” içerdiği düşünüldüğünde harcama ile kripto kullanımının “uzun ve zor” olduğunu belirtti.

Kartı satın alan herkesin, Apple veya Android akıllı telefonların kripto para birimleri satın alma, satma veya saklama için bir uygulama kullanmasına olanak tanıyan Müşteri Tanıma (KYC) protokollerini geçmesi gerekir. Ayrıca, şirket borsada sunulan fiyatların bir işareti olmayacağını açıkladı.

Firma İspanya’da bir beta lansmanını tamamladı ve avro bölgesindeki tam lansman nihayet geliyor. Hizmetin ne zaman kullanılabilir olacağı konusunda kesin bir tarih yoktur, uygulama indirmek için şu anda her iki uygulama mağazasında da bulunur; bu, şimdilik işlevleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için iyi bir fırsattır.

27 Mart’tan itibaren şirket, uygulama aracılığıyla yapılacak olan 2GT adlı kendi kartının ön satışını başlatıyor olacak. Amaçları en az 5 milyon Euro yükseltmektir ve her AB vatandaşı katılmaya teşvik edilmektedir. 2’nin CEO’su Ramón Ferraz, bu yeni projeyle ilgili olarak, kripto pazarı ile tüketicilerin sahip olduğu ana pazar arasında bir bağlantı sunan başka bir uygulama olmadığını söyleyerek konuştu. Platformun, token satışlarını piyasaya sürmeden önce, bitmiş bir ürünü pazara sunmayı başaran “ilk firmalardan biri olmaktan gurur duyduğunu” sözlerine ekledi

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.