ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ) “ Blockchain” ETF’lerde sıkıntıları var ?

15.04.2019
98
A+
A-
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ) “ Blockchain” ETF’lerde sıkıntıları var ?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), “Blockchain” kelimesini şeritler halinde ortadan kaldırmak için iki borsa işlem gören fon (ETFs) gerektirdi. Bilgiler birkaç gün önce Bloomberg tarafından yayınlandı.

Borsa yatırım fonları, blockchain dünyasına erişmek isteyen yatırımcılar arasında çok popüler oldu. Bu yatırım araçları, ilgilenen kullanıcıların blockchain ekosistemine maruz kalmasına izin verdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, piyasada bulunan yatırım araçlarını yatırımcılara kontrol altında tutmaya çalışıyor. Bloomberg’e göre, 2018’te yayınlanan yeni Etf’lerin yüzde 10’undan fazlası belirli bir temayla ilgiliydi.

Bu konuda, J. Garret Stevens, döviz ticareti kavramları İcra Kurulu Başkanı, yorumladı:

İsmimizi savunabilmemiz gereken yere alıştığımızdan daha fazla soru alıyoruz. Şimdi tüm isimleri neredeyse, geri dön ve de ki: ‘haklı, bize bu ismi TAMAM neden açıklama verecekler?’”

Bazı durumlarda, etfs yatırımcılardan daha fazla dikkat çekmek için akılda kalıcı isimler oluşturmaya karar verir. Ancak, ABD SEC’İN şirketlerin bu sorunları nasıl ele aldığı konusunda çok katı olduğu görülüyor. 1940 yatırım şirketi Yasası uyarınca, ihraççılar” maddi olarak aldatıcı veya yanıltıcı ” isimleri kullanamazlar.

SEC Komiseri Hester Peirce, isimlerin fonun yaptığı şeyle eşleşmesi gerektiğini açıkladı. Düzenleyici kurum bunu kontrol etmek zorundadır ve bununla ilgili bazı endişeler varsa fonların hisse senetlerini yatırımcılara sunmasını önlemek için bir durdurma emri verebilir.

“Blockchain” kelimesini isimlerinden çıkarmak için iki fon teşvik edildi. Konuya aşina olan insanlara atıfta bulunan Bloomberg, Amplify and Reality hisselerinin etf’lerin dağıtılmış defter teknolojisine (DLT) başvurduğunu ve onaylanmak üzere ilk belgelerini açtıklarını bildirdi. Yine de, SEC’İN daha sonra onaylaması için bu isimleri değiştirmek zorunda kaldılar.

Piyasada, pazarın dikkatini çekmek için isimlerine “blockchain” kelimesini dahil etmeye karar veren bazı şirketler olduğunu belirtmek gerekir. Bu şirketlerden biri, adını Long Blockchain Corp. olarak değiştiren Long Island Iced Tea’ydı. bundan sonra, hisse senedi 200 oranında bir fiyat artışı kaydetti. Bununla birlikte, şirket zaten para cezasına çarptırıldı.

Kripto Haber