ADA Cardano Analiz 13 Aralık

13.12.2020
61
A+
A-
ADA Cardano Analiz 13 Aralık

Bir lider hisse havuzu ve üçüncü nesil modern kripto olan Cardano, şu anda kaydedilen düşüş momentumuna rağmen kazanç sağlayanlardan biri. Bitcoin de dahil olmak üzere tüm kripto piyasası da hızlı görüldüğü için, ADA fiyatı da daha yüksek bir seviyeye ulaştıktan ve YTD’yi yeniden yükselttikten ve yaklaşık 30 aylık direnci aştıktan sonra geri çekildi.

Cardano, ilk 10 arasında mavi çipli yatırım kripto para birimidir, ancak kaybedilen çekişi geri kazanmak için büyük bir potansiyele sahiptir. Öte yandan, ADA kripto para, büyük olan Bitcoin, Ethereum ve XRP’den sonra güvenilir kripto yatırımlarından biridir. ADA’nın ABD Doları karşısında günlük grafikteki YTD hareketi, mevcut gerilemeye rağmen çizilen yüksek yüksek paternin açık bir yansımasıdır.

Basın zamanında, ADA kripto parasının en yakın yüksek en yüksek viz.’de reddedildikten sonra 0.100 $ ‘ın üzerinde 0.137 $’ dan işlem gördüğü görüldü. Cardano fiyatı, günlük grafikte 20 günlük üst Bollinger Bandını kırdıktan sonra, düşüş eğilimi gösteren 20 günlük Bollinger Band’ı kırmak için kapandı. Ayrıca geçen ayın son haftasında günlük grafikte yer alan Bollinger Bantlarının genişlediği görüldü ve son on günde dalgalı bir düşüş yaşandı.

Mevcut düzeltmeye rağmen, ADA, 50 günlük ve 200 günlük günlük MA desteğini 0.123 $ ve 0.100 $ ‘dan koruyor, ancak daha fazla düşüş 50 günlük MA günlük desteğinin test edilmesine yol açacak. Ancak, döviz kurunun günlük grafikte yüksek çekiş gücünü korumaya devam ettiğini varsayalım. Bu durumda, mevcut düşüş fiyatta geçici bir düşüş ve şu anda MACD grafiğinde düşüş eğilimi ile sonuçlanıyor. Geçtiğimiz iki hafta içinde% 25’lik 0,183 $ ‘dan şu anda 0,15 $’ ın altında işlem gören mevcut geri çekilme, talebin azalmasına yol açtı, burada RSI aşırı alım bölgesinden şu anda 47,74 seviyesinde yatıyor.

Burada ifade edilen görüşler kriptoparaturkiye.com’un içeriğini yansıtmaz ve finansal tavsiye değildir. Her zaman kendi araştırmanızı yaparak alım kararını veriniz.

kriptopara