ADA Cardano Analiz 6 Haziran

06.06.2021
87
A+
A-
ADA Cardano Analiz 6 Haziran

Tarihsel 200 Günlük Hareketli Ortalamanın oldukça üzerinde kalarak fiyat hareketini tamamen domine eden bir kripto para birimi varsa, o da Cardano, ADA’dır. Son Cardano fiyat projeksiyonumuz ADA’yı zor durumda bıraktı ve iki hafta gibi kısa bir süre içinde Cardano yeni zirvelere ulaşmak için kusursuz bir kararlılık gösterdi. O kadar ki, önceki direnişi, grafiklerde acil destek 1 olarak belirtilen acil desteğine dönüştürdü.

Bu ivme, 19 Mayıs’taki büyük düşüşün ardından birkaç gün içinde hacimdeki önemli bir artışın sonucu oldu. Fiyatlar, grafik modellerine göre haklı görünüyor. ADA’nın kırmızıya doğru hareketinin kökleri Elon Musk’ın tweetine bağlı. Perakende tüccarlar üzerindeki önemi o kadar yüksek ki, yeşile tutunmayı başaran nadir bir kaç kişi dışında tüm kripto piyasası kanıyor.

Ancak RSI, orta yönlü bir trend dönüşünde tarafsız bölgelere doğru ilerliyor. Bu koşullar altında, destek seviyesinde satın almak daha iyi bir strateji gibi görünüyor. Tüccarlar ayrıca 2 dolarlık ani direnci geçerse pozisyon alabilir.

Cuma günkü kâr rezervasyonundan önce Cardano fiyatı 2 dolara yakındı. %8’den fazla düştükten sonra, en yakın aktif destek 1,50 dolar olduğundan, aşağı hareket için hala büyük bir alan var. Temel bir zayıflık belirtisi olmadığı için Upmove bu kripto sayacında güvence altına alınmıştır.

Saatlik grafikte Cardano’nun hikayesi, son iki saatteki pozitif alımlarla bir miktar iyileşme gösteriyor, Heiken Ashi çizelgeleri, iyi bir alım hacmi olduğunu gösteren ilk yeşil mumu üretti. Bu mum pozitif bir momentuma dönüşürse, 1,85$’a doğru bir dönüş bekleyebiliriz. Aşağı yönde, ADA’nın 1,50 dolar seviyelerinin altına düşmesi pek olası değil. Cardano tahminimize göre yukarı hareket ve pozitif çekiş için muazzam bir potansiyel var.

RSI göstergesi, histogramda aşırı satım bölgeleri için nötr 40’a doğru bir trend dönüşü gösteriyor. Heiken Ashi modelinin güvenini arttırır. Bu nedenle, saatlik zaman diliminde tanık olunan takip eden yeşil mumların olması şaşırtıcı olmaz. Fiyatlar net bir kırılma göstergesi vermeden önce yana doğru hareket etme eğiliminde olduğundan, saatlik grafiklerde işlem yapmak son derece risklidir.

Burada ifade edilen görüşler kriptoparaturkiye.com’un içeriğini yansıtmaz ve finansal tavsiye değildir. Her zaman kendi araştırmanızı yaparak alım kararını veriniz.

kriptopara