Bitcoin 2021 Konferansında Jack Dorsey, “Bitcoin için Twitter veya Square’den Ayrılırdım” diyor

06.06.2021
25
A+
A-
Bitcoin 2021 Konferansında Jack Dorsey, “Bitcoin için Twitter veya Square’den Ayrılırdım” diyor

Twitter CEO’su Bitcoin 2021 Konferansında Jack Dorsey, “Bitcoin için Twitter veya Square’den Ayrılırdım” diyor.

Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey’in Bitcoin’in geleceği konusunda son derece iyimser olması yeni bir şey değil. O her zaman baştan sona bir Bitcoiner olmuştur.

Cuma günü erken saatlerde, bildirdiğimiz gibi Dorsey, ödeme şirketi Square’in de bir Bitcoin donanım cüzdanı yapmayı düşündüğünü paylaşmak için Twitter’a gitti. Ancak halihazırda piyasada bulunan donanım cüzdanlarıyla “rekabet etmek” istemiyor, bunun yerine onu bir sonraki seviyeye taşıyor ve “bunu çok yakında yapmak” istiyor. Günün ilerleyen saatlerinde Dorsey, Bitcoin 2021 Konferansı’nda en büyük kripto para birimine olan sevgisini ikiye katladı ve şunları söyledi:

“Hayatımda üzerinde çalışmak için daha önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum.”

“Square veya Twitter’da olmasaydım, bitcoin üzerinde çalışıyor olurdum. [Bitcoin] Square veya Twitter’dan daha fazla yardıma ihtiyaç duysaydı, onları bitcoin için bırakırdım. Ancak her iki şirketin de oynayacağı bir rol olduğuna inanıyorum.”

Ona göre Bitcoin “kesinlikle her şeyi değiştirir” ve daha kapsayıcı yeni bir finansal altyapı oluşturma potansiyeline sahiptir.

“Dünyadaki insanlar için bundan daha fazla olanak sağlayan bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Bankalara Gerek Yok Bitcoin, para birimi devalüasyonuna karşı korunmanın bir yolu olduğunu söyledi ve bu yüzden Dorsey, Hindistan ve Afrika’da daha fazla bitcoin gelişimi için milyonlarca dolarlık bir fon oluşturmak için rapçi Jay-Z ile ortaklık kuruyor.

kriptopara