Avrupa Birliği Komisyonu Blockchain ile Birlikte Çalışabilmek İçin Daha Fazla Standart İstiyor

12.03.2019
75
A+
A-
Avrupa Birliği Komisyonu Blockchain ile Birlikte Çalışabilmek İçin Daha Fazla Standart İstiyor

Blockchain teknolojisi zaten dünya çapında bilinmektedir. Bu, dünyanın her yerinden farklı bölgelerin proje oluşturmaya başladığı anlamına gelir. Ancak, birbirleriyle pek uyumlu değillerse ne olur? Bu, çok önemli bazı insanları ve grupların geleceği düşünmeye başlamasına neden oldu.

Bugün yeni bir örnek aldık: Avrupa Birliği Blockchain Gözlemevi ve Forumu yakın zamanda, daha fazla standartlara sahip ve daha birlikte çalışabilir bir blok zinciri teknolojisine ihtiyaç olduğunu doğruladı. Bu komisyon, sendikadaki blockchain teknolojisinin gelişimini hızlandırmak ve hızlandırmak amacıyla kuruldu. Hikaye aslen The Next Web’in Hard Fork tarafından rapor edildi.

Avrupa Komisyonu’nun burada okuyabileceğiniz son raporuna göre, yeni ortaya çıkan teknolojinin temel zorlukları onu ölçeklendirmektir. Aynı zamanda, sürdürülebilirliği sağlamak için teknolojinin daha uyumlu ve birlikte çalışabilir olması gerekir.

Komisyon, ABD ve Çin’in zaten rakiplerine karşı üstünlük elde etmek için teknolojiyi denediklerini onayladı. Bu nedenle, AB bu teknolojinin araştırılmasında geride bırakılamaz.

Projenin önemli bir bulgusu, yönetişimin çoğu zaman “yanlış anlaşılması” ve unutulması olabilir, ancak bugün herhangi bir blok zincirinin başarısının hayati bir parçası.

Birlikte çalışabilir bir blok zincir yaratmaya çağıran komisyona rağmen, komisyon daha temkinli bir yaklaşım izleyecektir. Araştırmaya hemen para yatırmak yerine, fikir sadece bir süre geriye yaslanmak, ancak şu anda yapılan deneylerin sektörü nasıl etkileyeceğini görmek için piyasayı yakından izlemek.

Raporda, politika yapıcıların geleceğin blok zinciri teknolojisine sahip olacağı ve o zaman kesinlikle finansal piyasa tarafından kullanılmakta olduğunun farkına varması nedeniyle daha zorlaştırmak yerine blok zincirleme işlemlerini kolaylaştırmaları gerektiği de belirtiliyor. Rapor, daha fazla blok zincir farkındalığına ihtiyaç olduğunu doğrulayarak sona erer.

kriptopara