Ayı Piyasasında Amerikalı Yatırımcıların Kaybı 1.7 Milyar Dolar

17.01.2019
25
A+
A-
Ayı Piyasasında Amerikalı Yatırımcıların Kaybı 1.7 Milyar Dolar

2018 o kadar uzun zaman önce ki ne kadar kötü olduğunu dahihatırlamıyordunuz, değil mi? Bitcoin, yıla yaklaşık 20.000 ABD Doları fiyatla başladı ve yaklaşık 4.000 ABD Doları ile sona erdi. Evet, bir yılda değerinin% 80’ini kaybetti. Bu, çoğu yatırımcı için büyük bir kayıp yarattı, ancak son gelişmelere kadar rakamların ne kadar olduğunu bilmiyorduk.

Şimdi, geçtiğimiz yıl BTC’lerini satan ABD’li yatırımcılarla yapılan son bir anket, 1,7 milyar ABD doları kaybettiklerini ve yine de birçoğunun zararlarını düşürmeyi planlamadıklarını gösteriyor. Anket Credit Karma adlı bir şirket tarafından yapıldı ve 15 Ocak dün yayınlandı. Credit Karma kişisel finansmana odaklandı.


Birçok insan zararı düşmeyecek, neden?

Araştırmaya göre, tüm Amerikalıların yüzde 53’ü Bitcoin kazançlarını ve kayıplarını hükümete bildirecek, bu da yasaların gerektirdiği için oldukça düşük bir rakam. Şu anda% 19 hala kararsız ve diğer% 35 ise kayıplarını rapor etme konusunda istekli değil.

Bazı insanlar aslında para kazanmış olsalar da ve temelde, vergi raporlarından kaçınmak suretiyle vergi kaçakçılığını uyguluyorlardı (bu, gelecekteki sorunlara neden olabilir, çünkü Bitcoin, çoğu insanın düşündüğünden daha kolay takip ediyor), Rapor vermeme konusunda kötü anlaşma çünkü para kaybettiler.

Her iki yatırımcının da temel nedeni, rapor etmeye layık olacak kadar para kaybettiklerine ya da yeterince para kazandıklarına inanmamalarıdır. Bu bir hatadır, çünkü her iki dava da daha sonradan para kaybedebilir.

Para kaybederlerse, yatırımlardaki parayı kaybetmek için her zaman bir miktar geri ödeme alabilirler. Öte yandan, ABD’deki mevzuat Bitcoin’de net değil, bu yüzden raporlama yapmamanız da para kazanmanız durumunda her türlü soruna yol açabilir.

Aslında, pek çok insan, araştırma sırasında insanların% 58’i bunu bilmediğinden, zararları için vergi indirimi alabileceklerini bile bilmiyorlardı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.