Bank of America, Blockchain Ödemeleri İçin Kripto Para Birimi Risk Tespit Sistemi için Patent aldı

02.05.2019
26
A+
A-
Bank of America, Blockchain Ödemeleri İçin Kripto Para Birimi Risk Tespit Sistemi için Patent aldı

Bank of America Kripto işlemlerine karşı dikkatli, ” riski hesaplamak arzu edilebilir”
Salı günü, Nisan 30, 2019, Bank of America, finansal kurumun bir kripto işlem raporları AMBCrypto yürütmek için potansiyel riskleri tespit etmesine izin verecek bir patent başvurusunda bulundu. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi [USPTO] ile uygulanan patent, aşağıdaki gibi bir açıklama yaptı:

teknoloji ilerledikçe, kripto para birimini içeren finansal işlemler daha yaygın hale geldi. Bazı işletmeler için, bir cryptocurrency işlemi gerçekleştirme riskini hesaplamak istenebilir.

Nihai hedef, varsayacağı gibi, ekli riskleri azaltmaktır ve Bank of America, şeffaflık ve güven tutma gibi faktörleri sağlayarak bunu başarmayı planlıyor. Yerinde olacak risk sistemi gelince, özet bir işlemcinin gömülü olacağını kaydetti. Söz konusu işlemci, tamamlanacak bir işlem için talep alacak ve bunları tamamlamadan önce, aşağıdaki bilgi türlerini elde etmek için birkaç test yürütecektir:

Blockchain ile ilgili bilgiler
İşlemdeki kripto miktarına göre ekli riskin hesaplanması
İşlem geçmişi
Genel anahtar kullanımı


Risk puanı” na gelince, işlemin şüphe kategorisine girip girmediğini görmek için bir gösterge olarak kullanılacaktır ve eğer durum buysa, daha fazla işlem yapılacaktır.

Kripto Haber