Binance Report , Blockchain teknolojisinin Hindistan’ın havale ücretlerini azaltmasına yardımcı olabileceğini söylüyor

31.03.2019
44
A+
A-
Binance Report , Blockchain teknolojisinin Hindistan’ın havale ücretlerini azaltmasına yardımcı olabileceğini söylüyor

Binance, Kripto para ve blockchain’in Hindistan’daki havale pazarında nasıl devrim yaratabileceğini açıkladığı yeni bir rapor yayınladı. Hindistan dünyadaki en güçlü ülkelerden biridir. Ekonomisi çok hızlı bir şekilde büyüyor ve açıkça bir dünya gücü olacak. Blockchain teknolojisini kullanarak, ülke havale pazarı da dahil olmak üzere üretken sektörlerinin çoğunu geliştirebilir.

Havale geliştirmek için Blockchain

Hindistan son yıllarda çok hızlı oranlarda büyüyor. Ülkenin 1,36 milyardan fazla insanı var ve nüfus bu Çin’i aşacak. Ulus ayrıca ülkeden ülkeye hareket eden çok büyük bir para akışına sahiptir. Bu fonların çoğu havale şeklinde hareket etme eğilimindedir.

Havale piyasası Hindistan için çok önemlidir. Evlerine ailelerine para Gönderen yaklaşık 31.2 milyon göçmen var. Bu fonları göndermek için, Western Union veya ülkede faaliyet gösteren diğer yerel firmalar gibi şirketlere güvenmek zorundalar. Her yıl Hindistan, dövizlerden 80 milyar dolar alıyor. Gelecekte, bu sayının da büyümeye devam etmesi bekleniyor.

Bu büyük işlemleri işleyen geleneksel finansal sistemler genellikle bu transferleri işlemek için en iyi seçenek değildir. Genel olarak, çok yüksek komisyonları var ve ödemeleri işlemek için yavaşlar. Temel olarak, Hindistan’a para göndermek için geleneksel hizmetleri kullananlar için çok verimsizdir.

Dünya Bankası tarafından sağlanan verilere göre, Güney Asya’ya geçişin ortalama maliyeti %5.4 idi. Bu, 4.32 milyar doların üzerinde işlem ücretinin dövizlere gittiği anlamına geliyor. Bu, Hint pazarında büyük bir etkiye sahip olacak büyük miktarda para.

Blockchain teknolojisi bu pazar üzerinde çok olumlu bir etkiye sahip olabilir. Para aktarmak için sanal para birimleri kullanmak, tüm süreci kullanıcılar için çok daha verimli ve kolay hale getirecektir. Bu, Hindistan’a para gönderenler için net bir olumlu etkiye sahip olan maliyetleri azaltacaktır.

Ortalama Bitcoin işlem ücreti şu anda ~ $ 0.30. Böylece, Bitcoin’de bir işlem göndermek, pahalı, yavaş ve pahalı olan geleneksel finansal hizmetleri kullanmaktan çok daha ucuzdur. Dahası, fonlar günler veya saatler yerine sadece birkaç dakika içinde kullanılabilir.

Birkaç ay önce, söylentiler Facebook’un Hindistan’daki havale piyasası için dijital bir para birimi verme olasılığı ile ilgili olarak yayıldı. Görünüşe göre, dijital varlık WhatsApp platformunun üstünde çalışacak ve bireylerin sınırlar boyunca hızlı ve ucuz işlemler göndermesine izin verecek. Yine de, Facebook bu bilgileri onaylamadı veya reddetmedi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.