Binance Research Kripto Para Döngüleri ile İlgili Yeni Analiz Yayınladı

15.04.2019
15
A+
A-
Binance Research Kripto Para Döngüleri ile İlgili Yeni Analiz Yayınladı

Global kripto para döviz borsası piyasa analiz kolu olan Binance Research Binance, korelasyon döngüleri hakkındaki verilerin, kriptomarketin halihazırda var olduğu fikrini destekleyebileceğini söyleyerek kriptoaset döngülerini analiz eden bir rapor yayınladı.

Binance Research’ün “Kriptoaset Döngülerinin Araştırılması” başlıklı raporu, pazar yapısına dayanan kriptoaset korelasyonlarındaki değişikliklere bir göz atıyor ve diğer büyük pazarlarla karşılaştırıldığında kriptoaset hareketleriyle ilgili öngörüleri ortaya koyuyor.

Binance Research raporunda “Yüksek korelasyon, piyasa duyarlılığının o dönemde yerel bir maksimum bulduklarını ve eğilimin tersine dönmesinin olası olabileceğini öne sürüyor” dedi. “Kripto tarihindeki en yüksek iç korelasyon döneminden ortaya çıkmış olan veriler, kriptomarketin halihazırda dibe vurduğu fikrini destekleyebilir.”

Bu rapor aynı zamanda kriptoasset piyasasındaki pek çok katılımcının ve göstergenin davranışları ve bunların dünyadaki diğer büyük pazarlarda görülen özelliklerden ne kadar farklı olduğu konusunda da önemli bilgiler vermektedir.

Diğer birçok bulgu arasında, rapor şunları belirtti:
– Kriptobasetlerin fiyat birlikteliği oldukça yüksektir.

– Kriptoasetlerin yaklaşık% 7’si, ABD borsaları için tahmini% 90’lık kurumsal işletme oranına kıyasla, kurumsal yatırımcılar tarafından tutulmaktadır.

– Kriptoasetler, ABD borsalarına göre beş kat daha yüksek ciro oranlarına sahiptir.

“Kriptobasetler arasındaki yüksek korelasyon,“ yenemiyorsanız, zihniyete katılın ”; tek taraflı bir eğilim sırasında (geç boğa veya erken ayı aşaması), ABD doları cinsinden fazla getiri elde etmek zorlaşacak, bu nedenle piyasa katılımcılarının sadece piyasa dalgalarını sürmeleri kolaylaşacak. ”

kriptopara