Bitcoin 2000 Dolar’a Düşecek Mi?

07.06.2020
66
A+
A-
Bitcoin 2000 Dolar’a Düşecek Mi?

Twitter üzerinde Whale (@CryptoWhale) olarak bilinen kripto para analisti, bu ayın başlarında yayınlanmış gönderisinde yeni kuantum modeli Fermions Flows’u (FF) tanıttı ve bunun öngördüğü fiyat derecelerini açıkladı. Bitcoin fiyat tahmini, 2020 yılı sonu ve 2021 yılı başlarında 2.000 dolarlık bir seviyeye işaret ediyor. Bu fiyatın 12 Mart tarihinde views 3.700 dolardan ve hatta 2018 yılından dip noktası 3.000 dolardan çok daha çok olması gereken korku yaratıyor. Yatırımcıların birçoğu BTC için 3.000 doların altında bir seviyenin imkansız olduğu inanmaktaydı.Peki bu model tam olarak nasıl çalışıyor ve daha önceki tahminlerinde gerçekten başarılı oldu mu? Fermionlar için parçacıklara yani Fermi-Dirac istatistiklerine değinmektedir. Söz konusu olan Pauli dışlama prensibine uyan eş parçacıkları içeren sistemdeki bir parçacığın enerjisini içerir. Bu ifade karmaşık gelse de bunun için temel olarak kripto para sektöründeki onlarca istatistik modelini, ölçüm izleme ve araştırmayı bir araya getiren ve Bitcoin’in jel olduğu fiyatını tahmin eden bir analiz olduğunu söyleyebiliriz.

Kripto Balina söz konusu modelini tamı tamına 6 yıldır geliştirme içindir ve bu konuda çok fazla test yaptığını belirtti. Modist tam olarak hangi analizlerin veya ölçümlerin dahil edilmesinin gerekliliğinin uzun uğraşlar verdiğini analist, buna rağmen yaklaşık 2 yıl önce doğru noktaya geldiğini ifade etti. Analist bu modelin oğlu 2 yılda Bitcoin’in önemli bütün fiyat hareketlerini doğru tahmin ettiğiniz iddia ediyor. Crypto Whale’e göre bu model özellikle 2018 yılında nokta atışı tahminler yaptı ve fiyatı net bir şekilde bildi.


2022, Bitcoin’in Yılı Olacak

Analistin tahminine göre ise 2021 yılından başlangıcından önce Bitcoin 2.000 dolar bandına düşecek. Buna rağmen fiyat geçici süre burada kalacak ve yükselişe geçecek. Balina, asıl yükseliş başladığında lider kripto para biriminin 24.000 dolara kadar çıkacağını ifade etti ve tarihini de açıkladı. Ünlü analiste göre Bitcoin fiyatı 2022 yılında 24.000 dolara kadar çıkacak. 1 sene ayı, 1 sene boğa piyasasına döngüsel olarak uygun bir tahmin olduğu görülüyor.

Yine de Crypto Whale’in belirttiği 2.000 dolara olan düşüş imkansıza yakın gibi durumda. Bitcoin 11 Mayıs tarihinde blok ödülü yarıda gerçekleştirdi ve tarihi olarak bunun yükseliş etkisine sahip olduğu biliniyor. Tarihsel grafikler, BTC Yaklaşık 3 ay sonra asıl yükselişin başladığını gösteriyor. Bitcoin bu olaydan sonra gerçekten de coğrafi grafiklerdeki gibi sabit bir fiyat aralığında kaldı. Bitcoin fiyatında önemli bir yükseliş gitmekiz. Kripto Balina’nın tahmini olduğunu yaklaşık 3 ay sonra fiyatın düşmeye ve dibe doğru gitmeye başlayacağını temel yapıyor.

Yine de konu Bitcoin olunca bugün ona bir hareketin mümkün olduğunun bilinmesinde fayda olabilir.

Burada ifade edilen görüşler kriptoparaturkiye.com’un içeriğini yansıtmaz ve finansal tavsiye değildir. Her zaman kendi araştırmanızı yaparak alım kararını veriniz

kriptopara