Bitcoin borsalarında sahte işlem hacmi Blockchain uzmanlarının dikkatini çekmeye devam ediyor

06.05.2019
27
A+
A-
Bitcoin borsalarında sahte işlem hacmi Blockchain uzmanlarının dikkatini çekmeye devam ediyor

Dünya çapında Kripto Para borsaları, CoinMarketCap gibi sitelerde daha iyi sıralamak için sahte hacimlere sahip olmakla suçlanıyor. Aynı sitede, “bildirilen” ve “düzeltilmiş” hacimler de farklıdır. Bu, analistler ve blockchain araştırmacılarının dijital döviz piyasası hakkında iyi bilgiye sahip olmalarını zorlaştırıyor. Kripto Para Exchange Birimleri Güvenilir Olamaz
Bitwise Asset Management şirketi, birkaç ay önce, borsaların %95’inin sahte ticaret hacimlerini bildirdiğini bildiren bir rapor yayınladı. Bu, kripto para birimi endüstrisinde uzun bir süre tartışılan bir şeyi doğruladı.

Bu kez, kripto pazar platformu ViewBase, kripto değişimlerini nasıl düzgün bir şekilde sıralayacakları hakkında ayrıntılı bilgi verdikleri bir rapor yayınladı. Örneğin, jetonlarının değerine veya ne kadar sanal para birimine sahip olduklarına göre borsaları düşünmek mümkündür.

Platformu da stablecoins odaklı hareket ettiklerini ve nasıl davrandıklarını anlamaya çalışıyor. Şu anda, sadece hacme göre değişim sıralaması, SAP geçmişten ve hatta bir yanlışlıktan bir şey olabilir.

Borsaları sıralamanın ilk yolu, cüzdanlarını tuttukları eter (ETH) miktarını görmektir. Kraken, Binance, Bittrex, Bitfinex ve Poloniex bu metriği takip eden en iyi 5 değişimleridir. 1 Mayıs 2019 itibariyle sırasıyla 2,933,073 ETH, 2,539,664 ETH, 1,431,144 ETH, 1,391,490 ETH ve 1,209,427 ETH vardı.

Kraken neredeyse üç milyon eter olmasına rağmen şu anda eth ticaret hacmi açısından 98 sırada yer almaktadır. Bu, dijital döviz işlem hacminin %1’inden daha azını hareket ettirdiği anlamına gelir.

Viewbase’in önerdiği ikinci metrik, ERC20 Token Holdings değerlemesi ile ilgilidir. Şirkete göre, Binance, Huobi, Bittrex, FCoin ve KuCoin en iyi 5 borsaları. ViewBase, Binance ve Huobi Token’in ERC20 standardına dayanan kendi dijital para birimleri, Binance Coin (BnB) ve Huobi Token (HT) olduğunu söylüyor. Binance Coin’in yakın gelecekte kendi ağında konuşlandırılacağını ve bunun bu metrik üzerinde bir etkisi olabileceğini belirtmek gerekir.

ViewBase bunu açıklıyor:

İlk para teklifinin (ICO) belirteçlerinin büyük bir çoğunluğu, Omisego gibi kurulmuş projelerden Fetch gibi en son IEO belirteçlerine kadar Ethereum blockchain üzerinde yayınlanmaktadır.AI ve Celer. Dolayısıyla, bir borsada yatırılan ERC20 tokenlerinin değerlemesinin, bildirilen işlem hacimleri ile makul oranda orantılı olmasını beklemek mantıklıdır.”

Son olarak, şirket ticaret hacimlerini anlamak için üçüncü bir yol önermektedir. Bu kombine hesap eter ve ERC20 Jetonu değerleme dikkate alıyor. Binance, Huobi, Bittrex, Kraken ve Bitfinex, bu son metriği dikkate alarak en iyi 5 değişimleridir.

Böylece, işlem hacmi en popüler Borsalar veya piyasadaki en büyük olan anlamak için en iyi yol değildir. Bitcoin analistleri ve blockchain uzmanları, açıkça gerçeklikten uzak olacak sonuçlara varmak için açıkça manipüle edilen bilgilere güvenmelidir. Bu, bitcoin ve majör kriptoassetlerin fiyatını belirlemede tüm ekosistem için de hayati önem taşımaktadır.

Sanal para birimleri ve Borsalar hakkında toplanan veriler için en büyük site olan CoinMarketCap, topluluğun yanlışlıklar üzerindeki endişelerinin geçerli olduğunu ve bu sorunu çözmeye çalıştıklarını açıkladı. Birkaç hafta önce Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapora göre, coinmarketcap, kullanıcıların daha iyi kararlar vermelerine yardımcı olmak için web sitesinde daha fazla bilgi ekleyecek.

Bu konuda, Carylyne Chan, sitede pazarlama küresel Başkanı, söz:

Örneğin, düşük trafikli bir değişim, 300M’LİK bir hacme ve cüzdanında sadece 5 BTC’YE sahipse, kullanıcılar “iyi” ya da “kötü” olan şeylere keyfi yargı çağrıları yapmamıza gerek kalmadan kendi sonuçlarını çıkarabilecekler.”

Pazar daha iyi bilgi sağlayarak daha profesyonel olmaya çalışıyor. Borsalar da gelişmiş ticaret hacimleri ile net bir sıralama oluşturmak için onların ticaret hacimleri ve onlar hakkında daha fazla veri hakkında bilgi vermek zorunda kalacak.

Kripto Haber