Bitcoin ve Lightning Network Kabulünde Gecikmeye Neden Olan Ne Olabilir

02.04.2019
22
A+
A-
Bitcoin ve Lightning Network  Kabulünde Gecikmeye Neden Olan Ne Olabilir

Bitcoin Ve Lightning Network Benimsenmesindeki Gecikmeye Ne Neden Olabilir?


Son zamanlarda yapılan 2019 mit Bitcoin Expo sırasında, bitcoin’in karşılaştığı evlat edinme gecikmesinin başlıca nedeni de dahil olmak üzere birkaç konu tartışıldı. Gecikme konusu, MIT Bitcoin kulübü için moderatör olan Marcin Jachymiak tarafından başlatıldı.

Sorun Gerçekten Ne?

Bitcoin ve Batı dünyasındaki Lightning Network benimsenmesiyle ilgili temel sorun, bazı insanların düşünebileceği kadar teknik olmayan tamamen zihinsel bir sorundur. Bu görüş, Zap cüzdanının mucidi Jack Mallers tarafından paylaşıldı.

Konuyu tartışan ilk panellist olan Mallers, dijital ödemelerin ve QR kodlarının Çin’de oldukça yaygın olduğunu, ancak Batı dünyasında çok fazla olmadığını, örneğin Amerika Birleşik Devletleri’nde olduğunu belirtti.

Mallers göre:

Burada, insanların Bitcoin ile olan ilişkisi ve varlığın kendisi kadar parçalanması gereken ciddi bir zihinsel engel olduğunu düşünüyorum. Onu tutmakta rahat değiller. Çok kullanışlı görünmüyorlar. Bu çok açık olarak görünüyor.

Bir Bitcoin ETF onaylanırsa, birçok şüphecinin bitcoin ile biraz daha fazla inanca sahip olmasına yardımcı olabileceğini, özellikle de düzenleyici kurumların daha fazla ilgi duyması ve daha berrak olması durumunda.

Kripto Haber