Bither

07.04.2019
155
A+
A-
Bither

Katman, Çok Madencilik, Enerji Tüketimini Optimize Etme

Bither’in mimarisi, ağın korunması için gereken hesaplama kaynaklarını en aza indirecek şekilde tasarlandı, bunu yaparak, hesaplama gücünün bir kısmını, madencilerin tercihine göre ve demokratik bir şekilde, bilgisayar kullanımı gereken bilimsel projelere yönlendirebilir.

büyük verileri işleme gücü. Bu şekilde, Bither, PoW fikir birliği mekanizmasını daha etkin bir çerçeve ile sağlar. Bither’in özelliklerinden biri, birleştirilmiş madenciliktir, bu, Bither’in ağına daha fazla madenci çekmek için güçlü bir teşviktir. 

Madenciler, sadece ana madeni parayla (BTR) değil, ikinci katmanda bulunan tüm özelleştirilmiş jetonları üretebileceklerdi. Bither Platformu, şu anda mevcut ikinci bir blok çözümüne sahip olan blokaj zincirlerinde bile bulunmayan daha verimli, esnek, modüler tabanlı ve kullanıcı dostu bir dizi özellikten yararlanmaktadır. 

Örnek olarak, Bither’de kullanıcılar, ikinci katmanda bulunan ağlarına üçüncü bir katman ekleyebilir. Böyle bir özellik, çoklu belirteçleri tanımlamalarını ve projelerini daha iyi yapılandırılmalarını sağlar. Sonuç olarak, Bither platformu, ağı PoW, tokenizasyon ve akıllı sözleşmelerle korumak gibi mevcut blokajların tüm özelliklerini sağlarken, yeşil ve çevre dostu bir gelecekte yer almak için blockchain teknolojisini bir adım daha ilerletmeyi hedefliyor. ve bilimin büyük verileri işlemesi için para kazanmasına büyük yardım etmek. 

Bunların yanı sıra, Bither platformunu daha verimli ve kullanıcı dostu yapmak için birçok yenilik getirdi. Her iki platform da ağın PoW ile korunması, tokenizasyon ve akıllı sözleşmeler gibi mevcut blokajların tüm özelliklerini sağlarken, yeşil ve çevre dostu bir geleceğe sahip olmak ve daha çevre dostu olmak için blockchain teknolojisini bir adım daha ileriye taşımayı hedefliyor.

bilimin büyük verileri işleyebilmesi için büyük bir yardım. Bunların yanı sıra, Bither platformunu daha verimli ve kullanıcı dostu yapmak için birçok yenilik getirdi.

Her iki platform da ağın PoW ile korunması, tokenizasyon ve akıllı sözleşmeler gibi mevcut blokajların tüm özelliklerini sağlarken, yeşil ve çevre dostu bir geleceğe sahip olmak ve daha çevre dostu olmak için blockchain teknolojisini bir adım daha ileriye taşımayı hedefliyor.

bilimin büyük verileri işleyebilmesi için büyük bir yardım. Bunların yanı sıra, Bither platformunu daha verimli ve kullanıcı dostu yapmak için birçok yenilik getirdi.

Bither Hakkında

Bither, birkaç yöntemin bir sentezine dayanarak tamamen yeni bir platform sunar. Birleştirilmiş Madencilik kabiliyetini getirerek ve aynı zamanda bilgisayar güç tüketimini optimize ederek, Bither, verimli bir madencilik algoritmasıyla ağına daha fazla bilgi işlem gücü çekmeyi hedefliyor.

Her ikisi de, Bitcoin, Ethereum ve diğer pek çok benzer ağa kıyasla farklı bir mimariye ve farklı işlevlere rağmen, konsensüs algoritması olarak “İş Kanıtı” (PoW) ile çalışır. Bither’in yenilikçiliği, ağ bağlantı hızı oranını ve güvenilir ana düğümleri kullanarak bilgi işlem gücünün otomatik olarak ayrılmasını hesaplar. Hibrit bir yöntemle, bu maskotörler yüksek sayılarla tanımlanır ve uygulanır. Ayrıca, her bir ana düğümün bilgisi, diğer ana düğümlerle karşılaştırılır ve hesaplamaların ve siparişlerin doğruluğu üzerinde otomatik ve kesin denetim vardır.

Bu yöntemde ana düğümler yeni bir işlemci çekirdeği (yazılım) ile donatılmıştır. Bu işlemci çekirdeği sayesinde, ağın tüm karma oranı dört ana bölüme ayrılmadan önce hesaplanır:

 1. Ağın toplam karma oranının yüzde 
  M’si yeni madeni para madenciliği, işlemleri kaydetme, ana ağı güvence altına almak ve Bither’in ana ağı üzerinde akıllı sözleşme algoritmalarını kontrol etmek ve yürütmek için ayrılmıştır.
 2. Ağın toplam karma oranının yüzde N’si ikinci katmanın ağları arasında dağılıyor. Bu bilgi işlem gücü, ikinci ve üçüncü katmanların ağlarındaki işlemleri kaydetmek ve onaylamak için kullanılır. Ağın iç işlemlerinin hesaplanması ve özetlenmesi için de kullanılır.
 3. Bu kısım K’nin yüzde işareti ile gösterilmektedir. Madencilerin kararı ve seçimi ile bu kısım operasyonel projelere verilmiştir; bunlar Bither ağında yürütülen ve işlemesi için bilgi işlem gücüne ihtiyaç duyan projelerdir.
 4. Son kısım L (L = 100-MNK) ‘nin yüzde işareti ile tanıtılır. Bu bölüm, madencilerin fazla bilgi işlem güçlerini kullanabilecekleri üçüncü katman bir ağa atanmıştır. Bu ağda kullanılan jetona Kiralama İşlemcisi denir.

Madencilik için modern bir mimari uygulayarak ve güvenilir ana düğümleri tanımlayan Bither platformu, madencilik merkezileşmesinin mevcut sorununa yeni bir çözüm sunar. Ana düğümlerin karma güç dağıtımında oynadığı rol, ASIC sorununu çözmek için yenilikçi bir yaklaşımdır. Bu şekilde, sıradan benim de şansım var.

Bither, akıllı sözleşmelerin yapılmasında, hesaplama gücü gerektiren bilimsel projelerin kurulmasında, jetonlar için faaliyetlerin kategorilendirilmesine yönelik ikinci ve üçüncü katların yaratılmasında pek çok avantaja sahip olan tamamen yeni bir platform sundu. Bu avantajlardan bazıları şöyle:

 • Madencileri teşvik etmek için çok madenciliğe sahip olan enerji kullanımı optimize edilmiştir.
 • Ağda binlerce yan zincir oluşturma imkanı.
 • Ana şebeke yerine işlem ayrıntılarının yan sektörlere kaydedilmesi.
 • Yan işlemlerde Bither dengesine ihtiyaç duymamak.
 • Bilimsel projelerin gerekli bilgi işlem gücünü satın alabilecekleri standart bir platform.
 • Faaliyetlerinin başlangıcında kıymetli projeler için gerekli sağlama gücünü sağlamak.
 • Piyasa düşüşlerinde karlı madencilik.
 • İlk madeni para tekliflerinde (ICO) sahtekarlığı önlemek için güvenli ve emniyetli bir standart tanımlamak.
 • Holding şirketlerini tanımlama ve yaratma imkanı.
 • Merkezi olmayan ve kullanıcı dostu değiş tokuşlar kurmak.

Sonuç olarak, güvenlik, “tokenizasyon” ve akıllı sözleşmeler gibi mevcut PoW tabanlı blokajların tüm özelliklerini sağlayan Bither platformu, yeşil ve çevre dostu bir gelecekte yer almak için blockchain teknolojisini bir adım daha ilerletmeyi ve Bilimsel projelere büyük veri sürecini sağlamak için çok yardımcı olmak. Bunların yanı sıra, Bither platformunu daha verimli ve kullanıcı dostu yapmak için birçok yenilik getirdi.

Kripto Haber