Bitmex Ethereum Ağını İncelemek İçin Nodestats’ı Kurdu

14.03.2019
37
A+
A-
Bitmex Ethereum Ağını İncelemek İçin Nodestats’ı Kurdu

Araştırma kolu aracılığıyla önde gelen bir şifreleme işlem platformu olan BitMEX, Ethereum ağ verileri ve araştırma ortağı TokenAnalyst ile işbirliği içinde geliştirilen ve Ethereum akıllı sözleşme blok zincirini izlemeye adanmış bir web sitesi olan Nodestats’ı duyurdu.

İlginç bir şekilde, araştırmacılar 13 Mart 2019 tarihli bir blog yazısına göre Ethereum Parity tam düğümünde potansiyel bir hata bulduğunu iddia ediyorlar.

Blog yazısında belirtildiği gibi, BitMEX araştırması, Ethereum ağının izlenmesi için özel bir web sitesi açtı.

Adlandırılmış Nodestats, web sitesinin beş ana Ethereum düğümüne bağlandığı ve her Ethereum düğümünün CPU dahil en iyi şekilde çalışması için gereken hesaplama kaynakları ile ilgili doğru ölçümler sağlamak amacıyla her beş saniyede bir (saatte 720 sorgu) veri topladığı bildiriliyor. kullanım, Hafıza (RAM), Depolama alanı ve Bant Genişliği.

Özellikle, BitMEX Araştırma ekibi, Nodestats tarafından toplanan verilerin analizi sırasında, Ethereum Parity Full Node tarafından bildirilen verilerin bütünlüğü ile ilgili bazı sorunları tespit ettiğini ortaya koymuştur.
Parite Tam Düğümü Üzerindeki Potansiyel Bir Hata

Bildirildiğine göre, Parity tam düğümü 1 Mart 2019’da başlamış ve BitMEX Research 12 Mart 2019’da raporunu yayımladığında, düğüm hala Ethereum zinciri ile tam olarak senkronize edilmemiş ve müşteri yaklaşık 450.000 blok geride kalmıştır.

Bu yörüngeye dayanarak, ekip Parite Tam Düğümünün Ethereum ana zincirini yakalaması birkaç gün alabileceğini belirtti.

Araştırmacılara göre, Ethereum Parity Full node machine, Dual Core 2.3GHz işlemci, 14GB RAM, SSD depolama ve 10 GB / sn internet bağlantısı ile geliyor.

Ekip, Parite Tam Düğümünün ana zincirle tam olarak senkronize edilmesi 12 günden fazla sürdüğü gerçeğinin, sistemin ilk senkronizasyon sorunlarıyla karşı karşıya olabileceğini, bu da Ethereum ağı için senkronizasyon sonrası sorunlardan daha büyük bir endişe kaynağı olabileceğini belirtti.

kriptopara