BitPesa Kurucusu, Blockchain Konseyi için Yeni Eş Başkan Olarak Atandı

26.01.2019
24
A+
A-
BitPesa Kurucusu, Blockchain Konseyi için Yeni Eş Başkan Olarak Atandı

Bu hafta Davos’ta gerçekleşmekte olan Dünya Ekonomik Forumu Yıllık Toplantısı 2019, kripto şirketi BitPesa’nın kurucusu Elizabeth Rossiello’nun CEO’su ve kurucusu Elizabeth Rossiello, Global Blockchain Council’ın iki eş başkanından biri olarak atandı.

Konseyin yeni gündemini belirlemek için dünyanın dört bir yanındaki CEO’ları ve düzenleyici başkanları bulunan konseyin endüstri uzmanlarıyla birlikte çalışacak. İlk toplantı şimdi Davos’ta yapıldı ve bir sonraki toplantı bu Mayıs ayında resmen görevine başlayacak olan San Francisco’da yapılacak.

Konsey, tüm dünyada politikaları şekillendirmek ve özellikle şu anda kesinlikle eksik olan bir alan olan siber güvenlik alanında dünya çapında Dördüncü Sanayi Devrimi’ni güçlendirmek üzere kuruldu.

WEF’e göre, Dördüncü Sanayi Devrimi (çoğu zaman bilim adamları arasındaki tartışmalar konusu olan terim), yaşam tarzımızı şekillendiren bir dizi teknolojik çabadan ve kamu ve özel sektörün kullanarak kamu sektörünün nasıl oluştuğunu içermektedir. teknolojisi. 2016 yılından beri blok zincir bu değişimin önemli bir parçası olarak kabul edildi.

WEF’teki bir blok zinciri başkanı Sheila Warren, Rossiello’yu seçme nedeninin bir düzenleyici olarak teknik uzmanlığı ve insanları blok zinciri pazarı gibi çok parçalanmış bir ekosistemde bir araya getirme kabiliyeti nedeniyle olduğunu belirledi.

kriptopara