Bitwala

14.10.2018
217
A+
A-
Bitwala

Almanya’nın ilk Blockchain Banka Hesabı için çalışmalar yapan Hollanda Merkezli firma Bitwala,Berlin Merkezli  firması Solaris Bank ile Ortaklığını Duyurdu.

Solaris Bank Blockchain tabanlı bitwala girişimi ile birlikte yaptıkları güçbirliği ve Solarsi Bankacılık Lisansı yolu ile Bitwala’nın kriptopara sektörüne bankacılık hizmetlerini vermeyi amaçlıyor.

Bitwala’dan Roman Kessler’in Coindeske yaptığı açıklamaya göre Blockchain tabanlı banka hizmetleri sunuyoruz.Fakat şu anda bir banka değiliz.

Bitwala’nın ödemeler haricinde bir diğer önemli özelliği ise Bitcoin Debit Kartları kullanıma sunmasıdır. Visa anlaşmalı adınıza çıkarılan bu kartlarla dünyanın herhangi bir yerinde bulunan ATM’lerden, hesabınızda bulunan Bitcoin karşılığında kolayca para çekebilirsiniz.

Fakat edindiğimiz bilgilere göre Bitwala kanuni şartlar oluştuğunda bankacılık lisansı için başvuru yapmayı ve Kriptopara sektöründe ilklerden olmayı amaçlamaktadır.

SolarisBank ile yapılan ortaklık sektördeki büyük oyuncu olma amaçlarını hızlandırdı.Bitwala SolarsiBank ile hukuki boyutları aşarken Bitwala ile de kriptopara sektörüne bankacılık hizmetleri sunacaktır.

kriptopara