Araştırma ve Pazarlara Göre Blockchain Harcamaları 2025’te ABD’de 41 Milyar Doları Aştı

26.03.2019
32
A+
A-
Araştırma ve Pazarlara Göre Blockchain Harcamaları 2025’te ABD’de 41 Milyar Doları Aştı

Global Newswire tarafından Araştırma ve Piyasalar, Amerika Birleşik Devletleri Blockchain İş Fırsatları ve Outlook Veritabanı Serisi başlıklı bir raporun tartışıldığı bir makale yayımladı. Bu raporda, ABD’de blok zinciri harcamalarının 2025 yılına kadar 3.1 milyon dolardan 41.1 milyon dolara yükseleceği öngörülüyor.

Ayrıca, raporda geçen yıl blok zinciri harcamalarının% 110 oranında artarak 1,6 milyar dolara ulaştığı tespit edildi. Rapor, ABD genelinde 11 sektörde blok zinciri ile ilgili pazar fırsatları ve risklerin gözden geçirilmesiyle derlendi.

Bu raporun dışında, International Data Corporation (IDC) tarafından bir başka yayınlanmıştır. Raporda, küresel blok zinciri ürünlerinin 2018’den 2022’ye 12.4 milyar dolara kayması bekleniyor.

Büyük bir kara kütlesi ve blok zincir teknolojisinden faydalanabilecek çok sayıda sanayi ile, Birleşik Devletler’in önemli blok zinciri harcamaları görmeye hazır olması şaşırtıcı değildir. Raporda, Avrupa ve Çin’in harcama konusunda ABD’nin ardında takip edeceği öngörülüyor.

Daha şüpheci kalanlar da var. Örneğin, kripto para biriminin meşhur bir eleştirmeni olan Nouriel Roubini, blockchain’in finansal hizmetler endüstrisinin geleceği ile “alakası” olmadığını belirtti. Blockchain’i, imalat sanayinin her iki parçasını da etkileyecek önemli bir teknoloji olarak görmüyor.

Öte yandan, Ekonomik Büyüme, Enerji ve Çevre Devlet Sekreteri Vekili olarak görev yapan Manisha Singh, ajansın blockchain teknolojisini araştırdığını ve teknolojiyi “daha ​​iyi anlamaya” çalıştığını belirtti. Ayrıca “blockchain teknolojisi küresel bir fenomen haline geliyor” dedi. Bu nedenle, ekonomimizde daha geniş çapta benimsendiği için bu en son teknolojiyi daha iyi anlamamız önemlidir. ”

kriptopara