Güney Koreli Firmalar Online Oyun Korumak için Blockchain Teknolojisini Kullanıyor

20.01.2020
27
A+
A-
Güney Koreli Firmalar Online Oyun Korumak için Blockchain Teknolojisini Kullanıyor

Önde gelen teknoloji şirketi Bloom Technology ve oyun stüdyosu Bluside, yeni Chain Under Fire oyununa blockchain teknolojisinin uzmanlığını kullanmaya odaklanan işbirlikleri hakkındaki haberleri açıkladı. Tanınmış iki Güney Kore merkezli firma, hacker saldırılarına karşı mücadele etmek için çevrimiçi oyun sistemine blockchain teknolojisini aşılamak için bir araya geldi. 2000’lerin başında başlatılan Ateş Altında Krallık oyunu kitleler arasında oldukça popüler. Bu popülerlik, 2019’da Kingdom Under Fire 2 adlı devam filminin yayınlanmasına yol açtı.

Son raporlara göre, iki şirket ortak çabalarını blockchain teknolojisinin benzeri görülmemiş özelliklerini getirerek güvenlik ve ödeme anlaşması gibi karmaşık ancak stratejik açıdan önemli alanlarda ele alacak. Bloom Technology ekibi, bir etkileşim sırasında çevrimiçi oyun dünyasının bir dizi tehdit ve güvenlik açığı altında toplandığını belirtti. Bu potansiyel riskler arasında hizmet reddi saldırıları veya bir sunucunun trafiğini kesintiye uğratma girişimleri Bulunur.

Ekip, blockchain teknolojisinin, oyun ekosistemini engelleyebilecek bu riskleri karşılamak için mükemmel bir çözüm olabileceğinden emin. “Önceki blockchain çözümlerinden farklı olarak, teknolojimiz bilgi işlem gücü ve sabit disk kapasitesi açısından oyun hizmetlerini olumsuz etkilemiyor. Bluside ile işbirliği yaparak, yolda yeni bir iş modeli bulacağız, ”diyor Bloom Technology’nin onursal CEO’su Lee Sang-youn.

Bloom Technology, blockchain ağındaki işlem işleminin hızını artırmak için Locus Chain adlı yeni bir teknolojik çözüm geliştirdi. Firma geçen yıl halka açık bir test gerçekleştirdi, bu da platformun bir saniye içinde işlemleri gerçekleştirebildiğini ortaya koydu.

kriptopara