Blockchain Bill, ABD Kongresinde Tanıtıldı

11.04.2019
27
A+
A-
Blockchain Bill, ABD Kongresinde Tanıtıldı

ConThere sanal para birimleri ve blockchain teknolojisi için uygulanan çeşitli düzenlemeler olmuştur. Ancak, bu iki alanda dünya çapında ülkeler, Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere en çok düzensiz kalır. Bu kez, ABD Kongresi’ne “Blockchain promosyon Yasası” adı verilen yeni bir tasarı sunuldu ve pazarda derin bir etkisi olabilir.

Blockchain Bill ABD Kongresi’nde tanıtıldı

Bu tasarı Şubat ayında ikinci kez tanıtıldı ve farklı taraflardan temsilciler tarafından sponsor oldu. Fortune tarafından yayımlanan bir rapora göre, tasarının bir tanımı olması Ticaret Bakanlığı için çağırır

blockchain.”

Temsilci Doris Matsui’ye (D-Ca) göre, işletmeler blockchain teknolojisini genişletmeye ve benimsemeye devam ettiğinden, blockchain’in ortak bir anlayışına sahip olmak önemli olacaktır. Matsui, bu tasarıyı Rep – Brett Guthrie (R-Ky) ile birlikte evde destekliyor. Senatörler Ed Markey (D-Ma) ve Todd Young (R-Id) Senato’da tanıtılmak üzere çalışıyorlar.

Hedeflerden biri ölçeklenebilirlik sorununu çözmenin yollarını araştırmaktır. Dahası, devlet hükümetlerinden bir patchwork serisi blockchain tanımlarını önceden boşaltmak istiyorlar. Bu konularda milletvekilleri ile konuştum IBM ve Intel gibi farklı şirketler olmuştur.

Blockchain ana akım olmasına rağmen, federal hükümetin teknolojiyi ve nasıl düzenlendiğini etkilemek istediğine inanan bazı kişiler var.

Bir IBM sözcüsü tasarıyı yorumladı:

BLOCKCHAİN konusundaki derin uzmanlığımız göz önüne alındığında, IBM düzenli olarak ekonomik kalkınma ve rekabet gücünü artırmak için teknolojiyi kullanacak bir politikayı keşfetmek için Kongre üyeleriyle birlikte çalışıyor. Bunu bağımsız olarak ve Sanayi Ve Ticaret dernekleri aracılığıyla yapıyoruz ve henüz belirli bir tasarıyı onaylamadık.“gress bir Blockchain promosyon Yasası Tasarısının önerisi ile ilerliyor

Fortune, yasanın iki partili ve iki partili desteğe sahip olması nedeniyle tasarının kaderinin belirsiz olduğunu söylüyor. Bu arada, Token Taksonomi Yasası başlıklı bir kaç gün önce sunulan bir başka tasarı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nin yetki alanından bazı sanal para birimi ile ilgili faaliyetleri yerleştirecek.

Kripto Haber