Blockchain Ethereum ve NEO arasındaki farkları Karşılaştırma Üzerine Bir Bakış

23.04.2019
91
A+
A-
Blockchain Ethereum ve NEO arasındaki farkları Karşılaştırma Üzerine Bir Bakış

Ethereum akıllı sözleşmeler için poster çocuğu olmuştu ama son zamanlarda, NEO bunu iptal etmeye çalışıyor. Bu iki blockchain arasındaki farklılıklara bakmadan önce, nasıl benzer olduklarına bakalım.

NEO ve Ethereum, akıllı sözleşmeleri, Ico’ları ve Dapp’leri merkezi olmayan bir şekilde barındırmak için özel olarak tasarlanmış blockchain projeleridir. İlgili blockchains kripto varlıkları tarafından körüklenir; NEO’DA gaz, Ethereum’da eter. Her iki proje de açık kaynak kodlu, Turing tamamlandı ve büyük, duyarlı ekiplerle geniş bir topluluk desteğine sahip.

NEO, modern kriptografi ve blockchain teknolojisindeki en gelişmiş kavramlardan bazılarını içermektedir. Bu, onların çok sayıda fayda sağlamalarına ve geleneksel ekosistemlerle ilişkili bir takım sorunları çözmelerine izin verdi. NEO geliştirme ekibi de gerçekten aktif ve toplumla daha fazla meşgul oldu. Onlar da diğer yargı bir dizi para teşvik edilmektedir.

Ethereum, Bitcoin — iş kanıtı (PoW) ile aynı protokolü kullanır. Çalışma belgesi ile, ağ üzerindeki bilgisayarların matematiksel formüller çözmek için rekabet ve blockchain hareketleri onaylamak hakkı kazanmak, ve bu nedenle, ağ güvenli. NEO, AP geçmiş Testinizde göreceğiniz bir terim gibi dBFT (temsilci Bizans hata toleransı) adlı bir protokol kullanır. Bizans hata toleransının en basit açıklaması, herkesin ağda nasıl bulunacağı, dürüst olması ve birlikte çalışmasıyla ilgilidir — çünkü kötü bir elma her şeyi mahvedebilir.

İşlem hızı
Teorik aktarım hızları, ağ için matematiksel olarak mümkün olan mutlak maksimum hızdır. NEO için bu sayı 10.000 tps’dir (işlemler/saniye). Ethereum 30tps yapabilir. Gerçekte, NEO Ethereum’un 1000tps ile karşılaştırıldığında 15 tps yapabilir.

Çatallaşır
Çatallar, ethereum’un konsensüs mekanizmasında kesinlik olmadığı için gerçekleşir. Blockchain’de birden fazla zincir aynı anda oluşturulabilir-sonuçta, her ikisi de geçerli zincirlerdir ve mayınlı olmaya devam edebilir. Neo’nun kesinliği var. Bunun nedeni, bookkeepers, işlemin blok zincirine yerleştirilmesi için %66’lık bir konsensusa ulaşması gerektiğidir.

Ethereum Goliath ise, NEO David. Önce Ethereum yaptı. Devrimci ve heyecan vericiydi ve kripto dünyasını fırtınayla aldı. Web 3.0. Bugün hemen hemen her ICO Ethereum’un ERC20 token platformu üzerine inşa edilmiştir. Yine de, Alibaba’nın Amazon’un piyasa kapağına kapanmasından ve Wechat’in Çin’in sosyal medya sahnesine hakim olmasından bir şey öğrendiysek, Çin’in kendi kurallarıyla oynadığı budur. NEO geçen yıl böyle önem yükseldi tek nedeni umut verici bir proje olmanın yanı sıra, NEO Çin pazarına hakim kuruldu olmasıydı.

Kripto Haber