Blockchain Filamenti Nevada Üniversitesi ile Özerk Bir Araç Üzerinde Çalışıyor

24.04.2019
35
A+
A-
Blockchain Filamenti Nevada Üniversitesi ile Özerk Bir Araç Üzerinde Çalışıyor

Blockchain şirketi Filament yakın zamanda otonom bir araca dayanan bir araştırma girişimi üzerine Nevada Üniversitesi ile yan yana çalıştığını açıkladı. firma blockchain tabanlı bağlı cihazlar için yeni standartlar geliştirecek.


Filament Özerk Bir Araç Üzerinde Çalışır


Blockchain ve Internet of things (IoT) gibi farklı yenilikçi teknolojiler tüm dünyada genişlemeye devam ediyor. Bir blockchain başlangıcı olan Filament, şu anda IoT cihazları için yeni standartlar geliştiriyor ve kendi kendine sürüş arabalarıyla nasıl bağlantılı olduklarını. Ortaklık, şirketin üniversitenin Akıllı hareketlilik girişimi ile çalışmasını görecektir.

Temel amaç, araçları daha geniş bir ağa bağlayacak bir blockchain sistemi yaratmaktır. Bu teknolojilere ve gelecekteki otomobiller için çözümlere zaten yatırım yapan GM ve BMW gibi birçok şirket ve otomobil üreticisi var. Blockchain teknolojisini kullanarak, bu arabalar, kullanıcılar için gelişmiş hizmetler sunan çevrelerine bağlanacaktır.

Allison Clift-Jennings, Filament CEO’su, son açıklamada yorumladı:

Biz bu üstün araç-altyapı iletişim yenilik ilerleyen üniversitenin Akıllı hareketlilik girişimi ile işbirliği için heyecanlıyız. Bu, otonom araçlara hazırlanan tüm şehirler için önemli bir projedir, çünkü bağlı, sürücüsüz arabalarla ve çevreleriyle birlikte güvenli dağıtılmış defter teknolojisinin güvenilir bir gerçeklik haline gelebileceğini gösterecektir.”

Nevada Üniversitesi’nden Akıllı hareketlilik çabası, otonom arabalar, senkronize ulaşım ve tüm bu sektörleri köprülemek için gereken altyapı gibi farklı yenilikçi alanlara odaklanmaktadır.

Filament, blockchain bağlantılı cihaz ağlarında kullanılacak donanım ürünlerinin geliştirilmesi üzerinde çalışıyor olacak. Bağlı araçlara ve geleceklerine bahis oynayan birkaç şirket ve firma var. Bu, Verizon gibi diğerlerinin yanı sıra Intel ve JetBlue içerir.

Kripto Haber