Blockchain, Iot ve siber güvenlik uzmanı WİSeKey, Tarmin veri altyapısı firmasında % 22 hisse satın aldı

04.04.2019
40
A+
A-
Blockchain, Iot ve siber güvenlik uzmanı WİSeKey, Tarmin  veri altyapısı firmasında  % 22 hisse satın aldı

WİSeKey, Veri Altyapısı Firması Tarmin’e İlgi Duyuyor


Cybersecurity ve blockchain firması WİSeKey, güvenli bulut sunumunu entegre ettiği için milyonlarca dolarlık bir işlemle Tarmin’e %22 faiz kazanımını tamamladı WISeID.COM.

Tarmin’e %22’lik bir hisse elde etmek için bağlayıcı bir anlaşma imzaladığından bu yana neredeyse altı ay oldu, İsviçre merkezli siber güvenlik ve nesnelerin interneti (IoT) şirketi nihayet indi.

Güçlendirici Siber Güvenlik Iot Platformu

Her şirket bir nedenden dolayı yatırım yapıyor ve bunun için WİSeKey, tarmin’in GridBank veri yönetimi platformu yardımıyla siber güvenlik ıot platformunu geliştirmesine izin vermek için stratejik yatırım yaptı.

Gerçekten de, WİSeKey, veri depolama, yönetim ve uzun vadede değer kazanma ile ilişkili önemli zorlukları ele almak için doğru kanalı alıyor.

Verileri Koruma İhtiyacı

Kuşkusuz, veri hacimleri katlanarak sürekli bir yükselişte ve dolayısıyla maliyetleri artırmanın yanı sıra daha fazla düzenleyici risk taşıyor. Bu nedenle, akıllı cihazların yanı sıra bireyler için blockchain, IoT ve AI teknolojisini uygulayan dijital kimlik ekosistemleri oluşturmaya odaklanan WİSeKey, her şeyin doğru olmasını sağlamalıdır.

“WİSeBox””

Büyük ölçüde, iki firma arasındaki işbirliği veri depolama ve yönetimini artırmak içindir. Bununla birlikte, WİSeKey ve Tarmin anlaşmasının “WİSeBox ” olarak adlandırılan depolama ve yönetim için kolektif bir gelişme yaratmayı hedeflediği bildirildi.”

WİSeBox, Gridbank’ı Wisekey’nin şifreleme aracı, PKI mimarisi ve Root of Trust (RoT) ile entegre edecek yönetilen bir bulut hizmetidir.

Pazar büyümesini yönlendiren birincil faktör, bulut hizmetlerinin ve BT yakınsamasının yükselen benimsenmesidir. Bulut benimsenmesi, bir işletmeye, operasyonları ölçeklemek, desteklemek ve düzenlemek için kullanılabilecek bir dizi kaynak sağlama yetenekleri ile yönlendirilir.

Ayrıca, WİSeKey onlar denetlenmiş veri odaları yanı sıra yasal çözümler sağlamak için Gridbank arama yanı sıra e-keşif yetenekleri, tutma ve denetim politikaları ve Wiseıd imzalama ajan ile birlikte şifreleme özellikleri kullanan olacak.

Ayrıca, WİSeKey MPKI, imzalamak, şifrelemek ve e-posta iletişimini doğrulamak için TLS/SSL şifrelemesini kullanmak için GridBank ile entegre edilecektir.

WİSeKey, verilerinin yanı sıra IoT cihazlarının iyi korunduğundan emin olmak için çeşitli şeyler yapmanın bir koşusundadır; örneğin, yakın zamanda bir blockchain destekli dijital kimlik çözümü başlattı ve aynı zamanda Cenevre’de bu Şubat ayında bir blockchain mükemmellik Merkezi açtı. Ayrıca, Malezya’daki küresel blockchain merkezini açtığını açıkladı.

Kripto Haber