Blockchain Kabulünü Artıracak Sermayenin Kanıtı

18.04.2019
17
A+
A-
Blockchain Kabulünü Artıracak Sermayenin Kanıtı

Blockchain teknolojisini kitlelere ulaştırmak için 50 milyon dolar değerinde Sermaye kanıtı adlı yeni bir fon oluşturuldu. Fon Phil Chen, Chris McCann ve Edith Yeung tarafından kurulmuştur. Geçmişte farklı şirketlerde çalışıyorlardı. Bilgi birkaç saat önce yayınlandı.

Blockchain Benimsenmesini Artırmak İçin Sermayenin Kanıtı

Yeni fon, blockchain ekosistemine ve pazarına odaklanan erken aşamadaki girişimlere yatırım yapacak. Bu sektörlerin bazıları arasında havale, velayet, cüzdan ve kimlik bulunmaktadır.

Bay Chen’e göre, halk şu anda büyük teknoloji şirketleri tarafından” kötüye kullanılıyor ve satılıyor”. Ayrıca, dünya çapında dağıtılmış ledger teknolojisini (DLT) yaymak istediklerini belirtti.

Bu konuda, o coindesk ile bir konuşma sırasında söyledi:

Kullanıcıları koruyacak ve verilerinin kontrolünü geri almalarına izin verecek merkezi olmayan web olan web 3.0’in donanım ve yazılımını inşa eden küresel kurucuları finanse ederek blockchain teknolojisini çoğaltmaya yardımcı olmak istiyoruz.”

Firma zaten Ubanx denilen Arjantin’de bulunan bir başlangıç yatırım yaptı. Dijital ekonomiye en kolay, kullanıcı dostu ve gerçek dünya bağlantısı olduğunu iddia eden bu Arjantinli firma.

Dahası, fon ayrıca HTC ve EXODUS blockchain akıllı telefonu ile ortaklık kurdu. Şu anda, Chen HTC’nin merkezi olmayan şefi ve portföy şirketleri için mobil ve donanım know-how’ı getirmek için birlikte çalışacaklarını belirtti.

Fonda YouTube Steve Chen’in kurucu ortağı ve Ripple Gregg Kidd’deki eski risk sorumlusu olan başka yatırımcılar da var.

Kripto Haber