Google Rakip, Presearch, Blockchain ile 500 Milyon Tokenized Arama Kaydetti

18.04.2019
25
A+
A-
Google Rakip, Presearch, Blockchain ile 500 Milyon Tokenized Arama Kaydetti

Google’ın Kral olduğu pazar için hevesli bir rakip olan Presearch internet aramaları, 500 milyondan fazla ürünün piyasaya sürülmesinden bu yana bir yıldan fazla bir süredir tokenized işinde yapıldığını doğruladı.

Şirketin kurucusu Colin Pape, son zamanlarda TrustNodes ile konuştu. Görüşme sırasında, şirket ön araştırması ve nasıl çalıştığı hakkında konuştu.

Presearch zaten yaklaşık bir milyon kullanıcıya sahip ve 100 milyon ön jeton onlara dağıtıldı. İnsanlar bu belirteçleri platformda kullanabilirler, ancak bunları dışarıda kullanamazlar veya şu anda ticaret yapamazlar.

Erken aşamada olmasına rağmen, şirket zaten bir başarı derecesine ulaştı. 2017’te gerçekleşen ilk para teklifi (ICO) sırasında Şirket, 7 milyon dolarlık BTC ve ETH değerini yükseltmeyi başardı. Platformun lansmanı geçen yıl oldu.

Şu anda, tarayıcınızı seçmek için programı kullanabilirsiniz. Örneğin, Google’da veya LinkedIn’de bir şey aramak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Bununla birlikte, ana hırs, insanların kullanması için kendi merkezi olmayan arama motoruna sahip olmaktır. Proje tamamen açık kaynaklıdır, bu nedenle insanlar koduna kolayca erişebilirler.

Her arama verir 0.25 ön belirteçleri, etrafında bir kuruş. Her ön belirteç şu anda yaklaşık 4 sent ve insanlar günlük 8 ön belirteçleri kadar kazanabilirsiniz. Kap, insanların hızlı bir şekilde para kazanmak için sistemi kötüye kullanmaması için yapılır.

Şu anda, Tarayıcı uzantısını Chrome, Brave ve Firefox’ta kullanabilirsiniz. Projenin ilham kaynağı arasında, duckduckgo tarayıcısı, kullanıcılardan herhangi bir bilgi almadığı için gösterildi.

Şirket zaten alfa reklamları kullanıyor, ancak hizmeti finanse etmenin başka bir yolu olarak. Bu alfa reklamları, insanlar aradığında “para çevirme” nin yanında gösterilir.

Proje bu aşamada bir Google rakip olmaktan uzak olsa da, bu herkesin Platformu kullanmak ve Google gibi merkezi platformlar hendek yapmak için nihai hedeftir, bu kesinlikle büyük bir görev olacaktır.

Ana zorluk şimdiye kadar büyük bir merkezi olmayan arama motoru oluşturmaktır. Proje çok serin ve ilginç olsa da, kendi teknolojisini geliştirmedikçe harika bir şey olma şansına sahip değildir, yoksa insanlar sadece Google’ı kullanacaktır.

Şu anda, modelin gerçekten işe yarayıp yaramayacağına dair bazı şüpheler hala masada, ancak projeye katılan insanlar gelecekte oldukça emin.

Kripto Haber