Blockchain, Modern Kimlik Hırsızlığı krizini nasıl çözebilir ?

11.04.2019
132
A+
A-
Blockchain, Modern Kimlik Hırsızlığı krizini nasıl çözebilir ?

Kimlik hırsızlığı bugün birçok kişi için büyük bir endişe olduğunu. Bu, 140 milyondan fazla Amerikalının verilerini sızdıran Equifax ihlali ile birleşti. Bu ihlaldeki veriler, adlara ve telefon numaralarına ek olarak adresler ve sosyal güvenlik numaraları gibi bilgileri içeriyordu. Bu bir kabus senaryosu oldu ve olayın basın Kapsama bir sürü olmuştur.

Kimlik hırsızlığı ile ilgili daha kötü haberler var, çünkü 2017’deki bu ihlalden bu yana, dünya çapında bir milyardan fazla insanı etkileyen çeşitli şirketlerin 29 ihlali daha var. Sorumlu tutulması gereken şirketler, kimlik hırsızlığına karşı yanlış bir tutuma sahiptir, çünkü yasalar ihlal durumunda onlara yeterince zarar vermez.

Yasalar, Sonuçlar Ve Kişisel Veriler Etrafındaki Tutumlar

Şirketlerin kişisel olarak ne yapmaları gerektiğine ve ihlal durumunda hangi sonuçlarla karşılaştıklarına bir göz atalım. Veri koruma yasaları, şirketlerin kimlik verilerinize erişmesine izin vermek için oluşturulur (veya en azından). ABD’deki FCRA veya AB’deki AİHM, veri ihlali durumunda şirketleri yasal olarak sorumlu tutarak verilerinizi korumaya çalışır.

Üzücü gerçek şu ki, çoğu şirket sahip olabilecekleri ihlalleri karşılamak için sigorta yaptırıyor. Bu sigorta, kimlik veritabanlarını yeterince güvence altına almadıkları için dava edildiyse maruz kalabilecekleri maliyetleri kapsar. Bir ihlali fark etmek için gerçek bir önlem olmadığını söyleyen bir işaret. Tespit edilen ihlallerin çoğu, güvenlik araştırmacılarından bilgileri satan karanlık web sitelerinde buluyorlardı.

Açık bir örnek PCI uyum ve nasıl kredi kartları ile ilgili kurallar yeniden woeful olduğunu. Tüm bu zorunlu kredi kartı bilgileri cvv numarası herhangi bir veritabanında saklanan değil ek kural ile, şifrelenir olmasıdır. Diğer tüm ayrıntılar düz metin dosyalarında saklanabilir ve sık sık uygun bir güvenlik sistemini yönetmek için kaynaklara sahip olmayan şirketler tarafından. Bu, bilgisayar korsanlarının adınıza, adresinize, telefon numaranıza/s’ye ve tüm sipariş geçmişinize kolay erişim sağladığı anlamına gelir. Bunun gibi bilgiler, artık bir evden çalabileceklerinin ayrıntılı bir listesini görebilen hırsızlar için altındır. Sosyal medya verileri ile birlikte, ne çalacaklarını, ne zaman çalacaklarını ve evden ne zaman uzakta olacağınızı planlayabilirler.

Lax kuralları ve davaları ödemek için sigorta kullanmaya odaklanmanın bir sonucu olarak, bu koşullardaki BT uzmanlarına sistemleri mümkün olduğunca çabuk ve ucuza hazır hale getirmeleri söylendi. Bu, verilerin kolayca ve tekrar ucuza alınabilmesi içindir. Verilerin elde edilmesi ve depolanması, şirketler için saldırılara karşı güvence altına almaktan çok daha önemlidir; bu, ihlallerin son 5 yılda kapsam ve frekansta nasıl arttığına bakarken korkutucu bir düşüncedir. Özellikle Kuzey Kore, Çin ve Rusya’dan devlet destekli gruplar açısından.

Blockchain, Bu Kimlik Hırsızlığı Salgınına Sahip Olduğumuz Tek Cevaptır

Blockchain, özünde, orta bir adam olmadan güven hakkındadır. Bilgisayarınızın başka bir bilgisayarla güvenilir bir şekilde konuşabilmesi ve karşılamak zorunda kalmadan şartları kabul edebilmesi, bunun son derece güvenli olduğu ve bunun Evar Dion’a göre Bitcoin bug bounty’nin değeri ile gösterildiği anlamına gelir. Bitcoin’in protokolünü kırmayı başaran herkesin kendilerini bir milyar dolarlık böcek ödülüyle bulacağını söylüyor. Bu tür bir güce erişim cazip, ancak hiç kimse henüz kırmayı başaramadı – birçoğu denedi ve başarısız oldu.

Dağıtılmış defter teknolojisi, şu anda rakipsiz şifreleme protokolü ile güvence altına alınmıştır. Ek katmanlarda faktör kolayca eklenebilir sonra, ıcould kimlik endüstrisi için ne kadar anlama geldiğini görmeye başlar.

Kimlik güvence sistemleri üzerinde özenle çalışan bir şirket IBM’DİR. Kripto değişimlerinin KYC/AML süreçlerini iyileştirmesine izin veren bir hizmet olan “IBM Blockchain güvenilir kimlik sistemi” olarak adlandırdıkları şeye sahipler. Bu şirketlerin verilerin kontrolünü vazgeçmek zorunda kalmadan müşterilerine kimlik doğrulaması sağlayan bir sistemdir. Blockchain teknolojisine dayandığından ve muhtemelen son derece güvenli bir yerde olduğundan, birçoğu kimlik hırsızlığını önlemek için uzun bir güvenlik sistemi hattının ilki olduğunu düşünüyor.

Orada-ecek var olmak çok daha fazla bu tür sistemler-ve bir kez onlar tamamen online gelmek ve B2B alanında test edilir ana kabul hızlı ve kolay olacak.

Kripto Haber