Blockchain Sağlık Sektörüne İlham Kaynağı Oluyor

22.01.2019
61
A+
A-
Blockchain Sağlık Sektörüne İlham Kaynağı Oluyor

Son birkaç haftadaki olaylar, kripto endüstrisi ve blok zinciri teknolojisinin büyüme yolunda ve aynı zamanda olası bir küresel kitlesel benimseme olduğunu gösteriyor.

Blockchain teknolojisinin bankacılık, Yapay Zeka, IoT, oyun ve eğitim dahil olmak üzere birçok sektörde yaptığı önemli işaretten biri, daha birçok sektörün teknolojiyi yakın bir gelecekte benimseyeceğine şüphesiz kalacağını düşünüyor.

Brezilya’dan çıkan uzman raporları, sağlık sektörünün blockchain’in birçok faydasının en son yararlanıcısı olabileceğini gösteriyor. Bu, teknolojinin insanların yaşam beklentisinden daha uzun yaşamalarına yardımcı olabileceğini öne süren bir Brezilyalı tıp uzmanının ardından geliyor.

Tıbbi veri depolama ve geri alma ekosistemi, blockchain teknolojisinin yardımı ve desteği ile umut verici görünmektedir. İnovasyonun, özellikle teşhisi hızlandırmak ve teknolojisini geliştirmek alanında medikal sanayiyi dönüştürmesi beklenmektedir.

Nascimento’nun uzman teslimi ithalatı, veri alımı arttıkça görünürlük ve güvenilirlikle daha fazla veri elde edilebildiğinden, hastalıkları normalden daha hızlı bulma olasılığı yüksek. Bu nedenle, daha doğru bir tanı ve daha etkili tedavi sunumu olacaktır.

Sektördeki bu umut verici paradigma gelişimi, hızlı bir teşhis süreci sayesinde hastaların yaşam sürelerinin uzayabileceği anlamına gelecektir. Böylece, sağlık hizmeti sağlayıcılarının hastaların başarılı bir şekilde tedavi edilmesinin öngörülme ihtimalinde önemli bir artış olacaktır.

kriptopara