Blockchain teknolojisinde mahremiyet durumu Zcash (ZEC)

15.05.2019
48
A+
A-
Blockchain teknolojisinde mahremiyet durumu Zcash (ZEC)

Deloitte blockchain uzmanlarından biri kaydetti zcash coin gizlilik, zec olarak anılacaktır

Gizlilik, kullanıcılarına güvenmek için tasarlandığından uzun süreli kullanım sunmakla mücadele edebilir; bu nedenle, kullanıcıları kolayca tehlikeye atan sistemin gerçek bir riski vardır.

Deloitte’deki birincil danışmanlardan biri olan Tim Davis, Kripto Brifinginden bir haber bülteninde zcash aslında bazı doğal kusurlara sahipti, bu esas olarak genel platformun nasıl kurulduğundan kaynaklanıyor.

Zcash hakkında ne bilmek?
Platform aslında çok ayrıntılı bir törende, dünya çapında yayılmış birden fazla bilgisayar içeren bir oluşturuldu. MPC, çok partili hesaplama olarak bilinen bir kavram.

Bu sahte paralar oluştururken ortaya çıkabilecek herhangi bir kötü niyetli eylemleri önlemek için tasarlanmış bir sistemdir; bu kolayca o kadar bölme ve katılan bilgisayarları yok etmek için devam ederek yapılır.

Bütün bunlardan Davis’in asıl endişesi, MPC Zcash için verilen güvene dayanan bir çok şey olmasıdır. Güven seviyeleri, açık bırakılan bazı arka kapı olabileceğinden, ağı kullanmak isteyen oyuncular ve şirketler için önemli bir risk olarak hareket eder. O da zcash mevcut değerleme aslında yanıltıcı olabileceğini belirtiyor.

Piyasada gördüğümüz gibi, popülerlik gerekli sermaye oluşturmak mümkün olmuştur. Zcash hızlı çıkmak mümkün olduğu için, sundukları gerçek varlık ne olursa olsun başarılı olmak için gerekli aşağıdaki inşa başardı.

Blockchain teknolojisinde gizlilik durumu
Bu hala toplum içinde büyük bir tartışma olduğunu, ancak izinler blockchains, bu R3 en corda platformunun seviyor, taraflar arasında gerekli gizliliği sağlamak mümkün olan biri, gerekli ilgi kazanmak mümkün olmuştur.

Ancak, gizlilik özelliklerini tanıtmaya devam eden şirketler için düzenleyiciler ile bazı sorunlar yaratma ve bazı zincir problemleri oluşturma eğilimindedir.

Ernst & Young’dan bir danışman olan David Byrd, güç yoğun işlemlerle birlikte pahalı olanın Zcash ‘ da gerçekleşen faaliyetlerin Snarks’ı kullanamayacağı anlamına geldiğini de belirtti. Yani bu kamu kalacak demektir.

Kripto Haber