Blockchain Ticaret Finansman Ağı Marco Polo ve TradeIX Gruba Üç Yeni Kilit Üye Ekledi

28.04.2019
64
A+
A-
Blockchain Ticaret Finansman Ağı Marco Polo ve TradeIX Gruba Üç Yeni Kilit Üye Ekledi

Marco Polo, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) tarafından desteklenen ve finansman ticaretinde önemli verimlilik sağlamaya odaklanan dünyanın en büyük ve en hızlı büyüyen ticaret finans ağıdır.Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Orta Doğu ve Asya Pasifik’te bulunan R3, TradeİX ve 20 önde gelen finans kurumlarını bir araya getiren ortak bir girişimdir.

Marco Polo Network@network_polo

A huge day for Marco Polo as today we officially announce @BayernLB, @Helaba, & S-Servicepartner have joined the network for piloting and evaluation. Marco Polo remains the fastest growing #blockchain #consortium. https://www.marcopolo.finance/marco-polo-welcomes-bayernlb-helaba-and-s-servicepartner-as-new-members-to-the-global-trade-finance-network/ …711:23 AM – Apr 25, 2019Marco Polo welcomes BayernLB, Helaba and S-Servicepartner as new members to the global trade…
Munich, 25 April 2019 – BayernLB, Helaba and S-Servicepartner have announced today that they’ve joined the Marco Polo Network for piloting and evaluating purposes. […]
marcopolo.finance

Görevleri, bankaların kurumsal müşterilerine daha verimli, şeffaf ve bağlı bir şekilde açık hesap, geleneksel ve yapılandırılmış ticaret finansmanı çözümlerine erişim sunmalarına izin veren ilk dağıtılmış ticaret finans ağını sağlamak ve büyütmektir.

Daniel Cotti, Genel Müdür, Marco Polo ağı için bankacılık ve Ticaret mükemmellik Merkezi, dedi:

Bugün, bankaların ticaret finansmanı müşterilerine hizmet etme biçimini dönüştürmek ve riski en aza indirirken ve şeffaflığı arttırırken krediye daha kolay erişim sağlamak için kaynak ve teknolojiye sahibiz. Bayernlb, Helaba ve s-Servicepartner’ı, kurumsal müşterilerin işletme sermayesi finansmanına nasıl eriştiğini temel olarak geliştirmek için bu yolculukta değerli ortaklar olarak memnuniyetle karşılıyoruz.”

Marco Polo ağı geçen ay ilk gerçek dünya işlemlerini canlı olarak gördü. Ağ R3 ve ticaret finans uzmanı TradeİX tarafından kuruldu. İşlemler iki Alman şirketi arasında gerçekleşti.

Bir işlem, Almanya’dan Çin’e özel hidrolik kaplinlerin ve diğer Almanya’daki pompaların teslimatını içeriyordu.

Dün, BitcoinExchangeGuide, Japonya’nın Smbc ticaret ve finans Bankası Marco Polo blockchain ağına katıldığını bildirdi.

Japon Bankası, r3’ün Marco Polo blockchain ağının kullanımı ile ticaret finansmanını iyileştirmeyi seçti. SMBC şu anda varlıklara dayalı olarak Japonya’nın üçüncü en büyük bankasıdır.

Kripto Haber