Blockchain Türkiye Platformu ve Ticaret Bakanlığı Arasında Dev İş Birliği

17.01.2019
59
A+
A-
Blockchain Türkiye Platformu ve Ticaret Bakanlığı Arasında Dev İş Birliği

Blockchain Türkiye Platformu Resmi sitesi bctr.org kaynaklı haberimizede,Ticaret Bakanlığı ve Blockchain Türkiye Platformu (BCTR) arasında sağlanan iş birliği anlaşması, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Türkiye Bilişim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı tarafından imzalandı.

Protokol imza töreni ile birlikte Ticaret Bakanlığı’nın ev sahipliğinde Ankara’da düzenlenen Kamuda Blockzincir Konferansı kapsamında konuşan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, blokzincir konusunda bakanlık olarak kamuda çok önemli bir vazife üstlendiklerini belirterek, “Bu konunun öncülerinden biri oluyoruz. Çalışmalarımızı tamamlayarak, konuyla ilgili bakanlıklar nezdinde resmi ilk birimimizi kurmuş bulunuyoruz.” dedi.

Bakan Pekcan ile Blockchain Türkiye Platformu Yürütme Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı tarafından, Ticaret Bakanlığı’nda yapılan “Kamuda Blokzincir Konferansı“nda iş birliği mutabakat zaptı imzalandı.

Pekcan, konferansın açılışında yaptığı konuşmada, küresel ölçekte büyük değişimlerin ve gelişmelerin yaşandığı bir süreçten geçildiğine işaret ederek, “blokzincir”in de bunlardan biri olduğunu söyledi.


kriptopara