Blockchain Üzerinden Dijital Olarak İmzalanan Belgeler

30.04.2019
90
A+
A-
Blockchain Üzerinden Dijital Olarak İmzalanan Belgeler

Shocard sayesinde daha güvenilir, aptallara karşı dayanıklı ve güvenilir bir dijital belge imzalama aracı ihtiyacı nihayet çözülmüş olabilir.

Bu Blockchain destekli mobil dijital kimlik kimlik doğrulama platformu sadece bir dijital belge tanımlama hizmeti yayınladı.Daha önce, bir kişinin imzasını profiline dijital olarak eklemek zordu.

Ancak bu son gelişmeyi takiben, bir kişinin Blockchain sertifikalı kimliğini belgeye birleştirmek basit bir prosedür olacaktır. ShoCard tarafından geliştirilen yöntem, bu yaş için noter eşdeğeri olan bir metne imza eklemenin aptalca bir yolunu sunacaktır.

Blockchain aracılığıyla belgeleri dijital olarak İmzalamanın özü daha iyi bir zamanda gelemezdi
Bu hizmet için ihtiyaç internet haline gelmiştir nasıl her yerde sayesinde geçen her gün büyüyor. Bugün, belgeler elektronik olarak daha iyi saklanır ve geçerliliğini belgeleyen bir imzaya sahip olduklarında haklı olarak saklanır.

Ve dünya çapında 75’den fazla ülke artık yasal olarak e-imzaların geçerliliğini kabul ettiği için, shocard tarafından sunulacak hizmetler büyüyen devrime hizmet etmek için uzun bir yol kat edecektir.

Temel olarak, bu hizmetin merkezi olmayan ve aptal geçirmez olması ve dolayısıyla değiştirmek veya taklit etmek imkansız olması büyük bir artı.

Hizmetin, otomatik olarak kesin bir kanıt izi sunmasını sağlayan bir şifreleme kanıtı vardır. Ve bir Blockchain sertifikalı kimlik çevrimiçi olan birisi sadece belgeye kendi kimliğini eklemek ve böylece dijital olarak imzalamak gerekir.

Shocard’ın Diğerlerinden Farklı Olması


Shocard’ın bu dijital belge tanımlama hizmetinin benzersiz olduğunu ve normal Blockchain destekli dijital belge imzalama hizmetlerinden çok farklı olduğunu belirtmek gerekir.

İlk olarak, bir dijital belgenin karmasını kaldıramaz ve bir belgeyi imzalamak için özel bir anahtar kullanır. Bu şekilde tasarlanmamasının nedeni, bu geleneksel şekilde, orijinal kağıdı sunmak ve dijital olarak imzalanmadan önce nasıl var olduğunu göstermek zorunda kalacak.

İdeal olarak, Shocard eklenen Blockchain imzası ile birey arasında bir bağlantı oluşturmak zorunda değildir. Ve bu, hizmetin, bir kişiyi farklı ama daha güvenilir bir şekilde tanımlayabilecek gerçek bir kimlik platformu olma amacını yerine getirir.

Shocard’ın bir başka büyük özelliği, bir kişinin kimliğini tanımlamak ve doğrulamak için sıradan KYC (Müşterinizi bilin) prosedürünü nasıl kullandığıdır. Sadece bir kişinin hükümet tarafından yayınlanan kimliği yanı sıra kişinin kişisel cihaz üzerinden hizmete özel bir geçiş (özel anahtar) verileri bağlamak için gerekli biyometrik verilere ihtiyacı var.

Doğru atanan yetkililer, KYC ayrıntılarını, blok zincirinde saklanmadan önce birinin kimliğinin ikna edici kanıtı olarak onaylamalıdır. Ve tutulduktan sonra, belgede sıvanacak güvenilir bir dijital imza oluşturmak ve aracıların aynı şeyi onaylamasını istemeden hala doğrulanması kolay hale gelir. Tüm prosedür, bir dijital belgenin imzalanmasını kolaylaştırmaya yardımcı olduğu için daha güvenilir noter eşdeğerine çok benzer.

IOS kullanıcıları Bekliyor Android üzerinden kullanılabilir


Platformun kurucusu ve CEO’su Armin Ebrahimi’ye göre, sundukları dijital belge imzalama hizmetleri yavaş yavaş günlük hayatımızın bir parçası haline geliyor. Blockchain’in, özellikle veri depolama, güvenlik ve aktarımda aldığı kabulün, dijital belge imzalama hizmetlerinin bir norm olmaktan sorumlu olacağını söylüyor.

Mobil odaklı bir Blockchain tabanlı dijital kimlik platformu olan ShoCard, hizmeti bir Android uygulaması aracılığıyla kullanıma sundu. Bununla birlikte, bu belge imzalama hizmeti henüz ios’ta mevcut değil, ancak yakında çıkması gerekiyor.

Kripto Haber