Blockchain Uzmanı, Andreas Antonopoulos, Bitcoin Madenciliğini, Ödüllerini ve Aday Blokları Açıkladı

05.04.2019
50
A+
A-
Blockchain Uzmanı, Andreas Antonopoulos, Bitcoin Madenciliğini, Ödüllerini ve Aday Blokları Açıkladı

En çok satan bir yazar olan Andreas M. Antonopoulos, konuşmacı ve bitcoin ve blockchain teknolojisindeki en saygın yetkililerden biri, bitcoin ile ilgili olarak blok Ödülleri ve madenciliği hakkında oldukça ilginç bir açıklama yaptı.

“Bitcoin Q & A: nonces ve blok ödül yineleme.”

Önemli Sorular Ve Yanıtlar
Antonopoulos’un sorduğu sorulardan biri, blok ödülünün bir kullanıcının cüzdanına ASIC madenci ile bağlanması ile ilgili teknik özellikler hakkındaydı. Antonopoulos’un sorguya verdiği yanıt, söz konusu Kullanıcı tarafından, bilgisayar ASIC madenci ile bağlantılı olduğu için kişinin bilgisayarı aracılığıyla bir ASIC madenci ile inşa edildiğini açıkladı.

Bunu biraz daha açıklayan Bay Andreas,:

ASIC madenci bağlı bilgisayarınız, ağdan işlem ve blokları topluyor. Bir sürü doğrulanmamış işlem alarak bir aday bloğu inşa edecek, onları bir bloğa sokacak ve daha sonra ağın geri kalanına yeni bir blok olarak önerecektir.”

Antonopoulos ayrıca çalışma kanıtını da belirtti

Daha sonra, kullanıcının bilgisayarı tarafından da üretilen söz konusu blokta farklı bir işlemin dahil edileceğini söyledi. Bu işlem madencilik ödül vermek için sorumlu olacaktır.

Bunu açıklamak, dedi:

Bir madenci olduğunuzda, bilgisayarınız şu anda tüm işlemlerden 12.5 bitcoin artı ücretlerinin bir ödülü olan aday bloğunu ve coinbase işlemini oluşturur. Bu nedenle, bu işlemin nereye ödediğine karar verirsiniz. Bilgisayarınız [hedef adresinizi ekleyecektir] … madencilik yaparken o aday bloğa.”

Daha önce de söylediği gibi, coinbase işlemleriyle birlikte aday blokların yalnızca kullanıcının bilgisayarı tarafından üretileceğini, ancak kullanıcı madenciliğini bir madencilik havuzu aracılığıyla ele alırsa, sürecin havuz tarafından sonuçlandırılacağını söyleyerek bunu daha da açıklıyor. Bu süreç tür madenciler kendi iş hakkında gitmek ve sonuçlandırmak sağlar

“ödül toplamak için kendilerine Çek yazma.”

Yine de devlet yapıyor, söz konusu “Çek”, blok iş kanıtı olmadan işe yaramaz hale getirilebilir.

Bir madenci bir blok için bir iş kanıtı çözümü ürettiğinde, o zaman geçerli bir işlem olan coinbase’deki 12.5 bitcoin artı ücretleri için kendilerine bir çek yazıyorlar. Bu blok ağın geri kalanı tarafından kabul edilirse, bu madenci onların ödül ödenir blockchain açıkça gösterecektir [ … ] bloktaki her şey geçerli olmalıdır.”

Antonopoulos tarafından belirtildiği gibi önemli bir özellik, işlemden alınacak ödülün yüz blok üretilip onaylanana kadar harcanamayacağıdır. Madencilerin bize ulaşamaması için bunun zorunlu olduğunu söyledi

Kripto Haber