Blockchain’in Baş Hukuk Müşaviri SEC’in Yönetmelikler Hakkında Yeni Bilgiler Paylaşmadığını Söyledi

07.04.2019
32
A+
A-
Blockchain’in Baş Hukuk Müşaviri SEC’in Yönetmelikler Hakkında Yeni Bilgiler Paylaşmadığını Söyledi

Blockchain Başkanı ve baş Hukuk Sorumlusu Marco Santori, ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyonu’nun (SEC) ilk para teklifleri (Ico’lar) ve kripto para birimleri hakkında yayınladığı yeni çerçeve hakkında konuştu. SEC tarafından yapılan bu duyurunun arkasındaki temel amaç, Ico’lar ve dijital varlıklar ile ilgili yasal çerçeveyi geliştirmekti.

SEC yeni bilgi verdi

Unchained Podcast için Laura Shin ile yapılan bir röportaj sırasında, Bay Santori SEC ve yeni ICO çerçevesinden bahsetti. Görüşme, SEC tarafından yayınlanan yeni çerçeve ile şu anda açık olan şeyler hakkında konuşmaya başladı. Santori, Komisyonun bazı şeyleri netleştirebilmesine rağmen, net bir açıklama yapmadan kalan bazı şeyler olduğunu açıkladı.

Santori, bu yönergelerden bazı şeyler öğrenebileceğimizi söyledi, ama biraz. Santori, Komisyonun Howey testiyle ilgili önceki duruşunu özetlediğini ve kripto girişimcilere cevapsız kalan bazı şeylerin olduğunu da belirtti.

Bu konuda yorum yaptı:

Yani, SEC bunun çoğunu yazılı olarak koydu, bazılarını ekledi, bazı parçaları çıkardı, ama bundan biraz daha fazlasını yaptılar. Onlar da en sonunda aslında desen verdi; yani, burada en azından bu tür sınırlı gerçekler kümesinde, bu şeyin aklımızda bir güvenlik olmayacağından emin olduğumuz bir gerçek kalıbı var.”

Aynı zamanda Santori, SEC’İN yönetmen Himan’ın belirteçlerin yasal statüsünü tartıştığı konuşmasını vurguladığını belirtti. Ayrıca, belirteçlerin bir güvenlik olmaktan kaymasının ve güvenlik dışı bir hale gelmesinin mümkün olduğunu da açıkladılar. Bu, bir ICO olarak başlayan ve merkezi olmayan hale gelebilen ve piyasada bir güvenlik olarak kabul edilmekten kaçınan Ethereum (ETH) durumudur. Bununla birlikte, alan, SEC’İN kripto pazarında bir güvenlik gördüğü ya da olmadığı konusunda bir cevap bekliyor.

Menkul kıymet olarak kabul edildikten sonra fonlarını yatırımcılara geri vermek zorunda kalan birkaç ICO var. Bu projeler ayrıca kayıt dışı menkul kıymet satışı için SEC’E para cezası ödemek zorunda kaldı.

Kripto Haber