Brezilya Blockchain teknolojisine geçenlerde bir adım daha atmıştır.

14.07.2019
24
A+
A-
Brezilya Blockchain teknolojisine geçenlerde bir adım daha atmıştır.

Brezilya son zamanlarda Blockchain teknolojisini kullanıyor ve bu yönde bir adım daha attı. Kamu ihalelerinde devlet ihaleleri sürecini takip etmek için blok zinciri tabanlı bir platform olan Online Teklif Çözümü’nü (SOL) başlattılar.

Sistem, Cayenne Teknoloji ve Tasarım adlı bir firma tarafından geliştirilmiştir ve uygulama, satın alma hakkındaki bilgileri kaydetmek için diğer blokların kullanması için mevcut kodla birlikte teknoloji blok zincirini kullanır. Tüm teklif verileri dijital ortamda kullanılabilir ve saklanır, böylece işlem güvenli ve şeffaf hale gelir.

Bahia hükümeti, birincil hedefin ülkenin tarım sektörü olduğunu. Muhtemelen plan, endüstrinin her bölümünün aerodinamik bir platformla bağlandığından emin olmaktır. Basın açıklaması şöyle:

“Play Store ve Apple Store’da zaten mevcut olan uygulama, bir kredi anlaşmasıyla finanse edilen Bahia Üreticisi ve Governo Cidadão eyaletlerinde Bahia ve Rio Grande do Norte eyaletlerinde yaklaşık 1.100 tarım dernekleri ve kooperatifleri tarafından kullanılacak devlet hükümetleri ve Dünya Bankası arasında. ”

Bu, son birkaç gün içinde Brezilya’dan çıkan ikinci büyük blockchain haberi. Daha önce Bitcoin Değişim Rehberi Brezilya’daki kahve endüstrisinin yeni teknolojileri benimsemiş olduğunu, kahve çiftçilerinin önde gelen kooperatiflerinden Minasul olarak kabul edildiğini ve önümüzdeki aylarda dijital madeni paranın piyasaya sürüleceğini duyurdu. Dijital madalyonun kahve ürünü tarafından tam olarak desteklenmesi bekleniyor ve kahve üretimi ile ilgili ürünler için merkezi olmayan bir pazarda alınıp satılıyor.

Kripto Haber