Brezilyalı Minasul, Ağustos Ayında Blockchain Tabanlı Kripto Parasını Çıkaracak !!

13.07.2019
23
A+
A-
Brezilyalı Minasul, Ağustos Ayında Blockchain Tabanlı Kripto Parasını Çıkaracak !!

Bloomberg raporları, Brezilya’daki kahve endüstrisinin yeni teknolojileri benimsediğini, kahve çiftçilerinin önde gelen kooperatiflerinden Minasul olarak benimsendiğini ve blok zinciri teknolojisini benimsediğini ve önümüzdeki ay dijital bir madeni paranın başladığını duyurduğunu doğruladı.

Blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri, sabahları en sevdiğiniz içki olan kahveye entegre olacak şekilde ayarlanmıştır. En sevdiğiniz kahvehanede değil (kriptoyu kabul etse de) ancak dünyanın en büyük kahve üreticisi ve ihracatçısı olan Brezilya’daki çiftçilere doğrudan. Ülkedeki Arabica fasulye kahvesinin ticaretini yapan en büyük kooperatiflerden Minasul, önümüzdeki ay blockchain konusunda dijital bir varlık ortaya koymaya çalışıyor. Kripto para birimi çiftçilerin ve madeni paranın kullanıcılarının gübre ve makine gibi çiftlik ürünleri satın almalarını sağlayacak ve üretilen kahveler tarafından desteklenecektir.

Minasul’un başkanı Jose Marcos Magalhaes’in Sao Paulo eyaletinde Campinas’taki Küresel Kahve Forumu’nda yaptığı röportajda

Minasul Digital Coin Ağustos’ta Başlayacak

Kahve kooperatifi başkanı Jose Marcos Magalhaes, hafta başında, Sao Paulo eyaletinin Campinas kentinde düzenlenen Küresel Kahve Forumu sırasında konuştu. Dijital madalyonun kahve ürünü tarafından tam olarak desteklenmesi bekleniyor ve kahve üretimi ile ilgili ürünler için merkezi olmayan bir pazarda alınıp satılıyor.

Değişimin nasıl çalıştığını İşte. Kahve çiftçileri, dijital ürünler elde etmek için mevcut mahsul ürünlerinin ve beklenen ürünlerin bir kısmını değiştirebilecekler. Marcos, çiftçilerin mevcut mahsulün% 30’unu, bir sonraki beklenen ürünün% 20’sini ve bir sonraki fiyatın% 10’unu para birimi için takas edebileceğini söyledi.

Blockchain teknolojisine dayanmak, Minasul platformunun Brezilya’daki kahve tutkunlarına sermaye artırımı için ucuz ve verimli bir yöntem sunmasını sağlar. Merkezi olmayan platform, noterlerin yerine geçen kullanıcılar için kayıt maliyetlerini düşürür.

Sistemlerini geliştirmek, kahve çekirdeğini kaydetmek ve onaylamak ve toplam işlem maliyetlerini azaltmak için blok zincirine yönelik kahve şirketlerinde artış var. Starbucks, rakiplerine göre avantaj sağlamak için blockchain uygulama ihtiyacı konusunda en vokal şirketlerden biri oldu.

Brezilya, ülkedeki blok zincirleme teknolojisini yavaş yavaş kabul ediyor ve finansal otoriteler sanal para birimleri alanına bakmak için düzenleyici bir kum havuzu kuruyorlar ve bu yeni teknolojileri ekonomisinin çeşitli sektörlerine entegre etmenin en iyi yolu.

Kripto Haber