Bitcoin BTC Analiz 1 Nisan

01.04.2020
21
A+
A-
Bitcoin BTC Analiz 1 Nisan

Bu analizi yazarken Bitcoin (BTC) 6,376,89 dolardan 6 bin doların üzerinde işlem görüyor ve günlük 50 günlük MA’dan destek tutuyordu. Bir önceki hafta başlayan düşüş trendi, BTC’nin fiyatı 5.800 $ ‘lık kısa desteği tekrar test ettikten sonra 6 bin doların üzerine çıkarken yükseliş yaşadı. Önceki hafta, Bitcoin fiyatı desteğe ulaşıp kayıp çekişi geri kazanana kadar fiyat birikimi sergiledi. Bununla birlikte, devam eden haftanın ilk günü, piyasa bugün fiyat birikimi prototipine girene kadar oldukça kazançlıydı.

BTC / USD’nin fiyat hareketini analiz ettiğimizde, madalyonun düşüş çizgisini kırdığı ve 5,800 $ ‘a çarptıktan sonra 6,6k $’ a yükseldiğini görüyoruz. Çekiş kaybı, yatırımcıları yeterince şaşırtamaz çünkü ölümcül virüsün patlak vermesi sırasında büyük yatırım yolları devasa sellofflarla karşı karşıya kalmıştır, ancak bitcoin ve diğer altcoinler, piyasa bu ayın başlarında yıllık düşüşlere düştükten sonra yönetilebilir bir ivme sürdürmektedir.

Bununla birlikte, piyasa sürekli el ticaretinden yoksun olduğu için fiyat birikimi BTC’nin yönsüz hareketi olmuştur. Dikkat edilmesi gereken büyük destek hala 5.800 $ seviyesinde seyrederken, büyük direnç yükselişli bir crossover’ın devamı için 6.600 $ seviyesinde bekliyor.


Teknik Göstergeler:

MACD, sinyal hattının MACD çizgisinin üzerine çıkmasına neden olan yükseliş eğiliminin gün içi geri çekilmesi ve devam etmemesi nedeniyle düşüş eğilimi gösteriyor.

Bitcoin’in RSI’si 45.84 civarında seyrediyor ve şu anda hiçbir ticaret ekstremitesi göstermiyor.

Burada ifade edilen görüşler kriptoparaturkiye.com’un içeriğini yansıtmaz ve finansal tavsiye değildir. Her zaman kendi araştırmanızı yaparak alım kararını veriniz

kriptopara