Pierre Rochard’ın Yeni Microsoft Excel Eklentisi BTC Lightning Network Ödemelerine İzin Veriyor

29.10.2018
125
A+
A-
Pierre Rochard’ın Yeni Microsoft Excel Eklentisi BTC Lightning Network Ödemelerine İzin Veriyor

Bitcoin (BTC) için nihai ölçeklendirme çözümü olan Lightning Network (LN), inanılmaz bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyor. Bitcoin Danışmanı ve yazılım mühendisi Pierre Rochard’ın kurucusu, Microsoft Excel’in, Bitcoin işlemlerinin LN üzerinden popüler elektronik tablo kullanılarak işlenmesine izin verecek bir eklenti geliştirdi.

Bu yeni çözüm, LN kullanarak ödemeleri işlemek için tam bir düğüm çalıştırmayan kişilere izin verir. Tüm bilgiler Twitter’da yayınlandı ve sistemin nasıl çalıştığını açıklıyor.

LN düğüm yazılımının Excel eklentisinden çalıştığını ve Neutrino olarak adlandırıldığını söylüyor. Ancak, yalnızca bir Windows ve bir Excel platformu olan kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Tüm süreç hızlı ve basittir ve tamamlanmak için sadece birkaç tıklama alır.

Bu gelişme, bireylerin sanal para birimleri kullanmaya başlayabilmeleri için tüm kripto para piyasası için çok önemlidir. Ancak, yeni uygulamanın herkes için değil, teknolojinin şu anda geliştirilmekte olduğu için sadece deneyimli kullanıcılar için geliştirildiğini belirtti.

Bazı kullanıcılar Plugin hakkında daha fazla bilgi isterken, diğerleri onu gelişimi için tebrik ediyordu. Şu anda, eklentinin ne zaman kullanılacağına dair belirli bir tarih yoktur ancak Rochard, eklentinin neredeyse tamamlandığını ve ayın sonuna kadar başlatılabileceğini açıkladı.

Proje açık kaynak olduğundan, diğer ilgili geliştiriciler bunu kullanmaya ve geliştirmeye başlayabilir. Lightning Network, Bitcoin’in ölçeğinde milyonlarca işlemin göreceli olarak düşük bir fiyatla işlenmesine yardımcı olmayı hedefliyor. Ek olarak, LN ağın mikro ödemeler yapmasına yardımcı olacak, bu da şu anda Bitcoin Ağı’nda neredeyse imkansız olan bir şey.

 

Kripto Para Türkiye

kriptopara