Cardano, Blockchain için Moğol Fintech Derneği ile bir MOU imzaladı

14.05.2019
43
A+
A-
Cardano, Blockchain  için Moğol Fintech Derneği ile bir MOU imzaladı

Moğol Blockchain Teknolojisi ve Kripto Para Derneği ve Moğol Fintech Derneği ile ıohk işaretler MoU
Yavaşlamıyoruz, hızlanıyoruz ” – Charles Hoskinson
Cardano ekibi sürekli gelişmekte olan ülkelerde blockchain benimsenmesi için bastırıyor. Afrika’da acımasız çabaları koyduktan sonra, Cardano şimdi Moğolistan’da bir MoU anlaşma duyurdu.

Bu yeni gelişme, giriş çıkışının Hong Kong (IOHK) Moğol Blockchain Teknolojisi ve kripto para Derneği ve Moğol Fintech Derneği ile bir MoU imzaladığı ortaya çıktığı Twitter’da paylaşıldı.

Moğolistan’daki Frontier Blockchain zirvesinde, bu zirvenin 2.günü, Moğolistan Dışişleri Bakanı Damdin Tsogtbaatar tarafından başlatıldı.

Üç gün Zirvesi sırasında mürekkeplenmiş, bu MoU uygulamak ve daha ülkede blockchain proje geliştirme gelişimini teşvik yardımcı olmaktır.

Pharma İzlenebilirlik Programı

Cardano ve Moğolistan arasındaki görüşmeler geçtiğimiz yıl Eylül ayında olduğu gibi oldukça uzun bir süredir devam ediyor, Iohk CEO’su Charles Hoskinson ve Cardano’nun kurucusu (ADA), ülkenin kamu ve özel sektöründe blockchain teknolojisini tanıtmak için kapalı Kapılı toplantılarda Bay Tsogtbaatar ile iletişime geçti.

Son zamanlarda, hoskinson o bakan ile başka bir toplantı için Moğolistan’da olduğunu paylaşmıştı, belirten,

“Yavaşlamıyoruz, hızlanıyoruz. Moğolistan’dayım, tatil için değil, bakanlarla görüşüyoruz ve muhtemelen başkanla (ülkenin) bir toplantı yapacağız.”

O da bu toplantılar zina uyuşturucu ve aynı için bir izlenebilirlik programı gibi konularda tartışmalar dahil nasıl paylaşmıştı. Cardano blockchain’in resmin içine gireceği yer burası olabilir.

“Tıbbın %18’inin (Moğolistan’da) taklit edildiği veya aldatıldığı ve kırsal alanlarda %40’ının taklit edildiği veya aldatıldığı gibi sorunlardan bahsedeceğiz. Peki Pharma trust’un yaptığı gibi bir izlenebilirlik programını nasıl koyuyorsunuz?”

“Buradaki insanların %93’ünün mobil bankacılığa biraz erişimi olduğu ve %30’unun hükümet ödemelerini aldığı (ancak) muazzam maliyetlerden söz ediyoruz.”

Artık Piyasada Gerçek İlaçlardan Daha Fazla Sahte Olabilir
Sahte ilaç pazarı, küresel yasadışı sahte ilaç ticaretinden elde edilen gelirlerle hızlı bir şekilde büyüyor ve yılda 200 milyar dolar kadar büyük olabilir. Bu endüstri, opioid kaçakçılığından 10-25 kat daha karlı olan imalat ve satışı içeren sahte ilaçlar için pazar ile son derece karlıdır.

Dünya Gümrük Örgütü, Christophe Zimmermann sahtecilik ve korsanlık Koordinatörü göre,

“artık piyasada gerçek ilaçlardan daha fazla sahte olabilir.”

Moğolistan, ülkenin hükümeti, blockchain kullanarak sahte ilaçların üretimini ve dağıtımını önlemek için bir yıllık pilot için Londra merkezli başlangıç FarmaTrust ile bir ortaklık kurduğu için bu konuda bir adım attı.

Şimdi, Moğol hükümeti Cardano ile el ele tutuştu, ancak anlaşma hakkında daha fazla bilgi henüz açıklanmadı, Cardano topluluğu iyimser ve heyecanlı.

Kripto Haber