Cardano 1.5 Güncelleme Ouroboros BFT ile Yeni Protokolü Tes Etti

22.03.2019
28
A+
A-
Cardano 1.5  Güncelleme Ouroboros BFT ile Yeni Protokolü Tes Etti

Ana ağda yapılan Cardano 1.5’in piyasaya sürülmesiyle, Byron geliştirme aşamasının başardığı en önemli dönüm noktası ve Shelley aşamasına doğru yapılan hareket olarak işaretlendi.

Testnet’te bu ayın başlarında yapılan kısa bir toplantı yapıldı; Cardano’nun yeni Cardano 1.5’i ana ağa bırakmaya devam ettiği yer burası, 20 Mart’ta oldu. Şirket, kullanıcıları için yeni yükseltilmiş bir cüzdan ile birlikte yeni bir konsensüs protokolü sunmak için ileri gitti. Bu yeni gelişmeyle, şirket resmi web sitesinde duyurmaya karşı koyamadı.

    “Bugün Cardano 1.5’i Cardano ana ağında yayınladık. Cardano 1.5 sürümü bir kilometre taşı çünkü ana geliştirme sürecinden bu yana bulunduğumuz Byron geliştirme aşamasının son büyük Cardano sürümü. ”

    Post, “Cardano 1.5, Shelley geliştirme aşamasına geçmeye hazırlık için önemlidir” dedi.

Geliştirme aşaması hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, resmi web sitelerinde yayınlanan Cardano yol haritasından kolayca takip edebilirsiniz.
Görmek İçin İleriye Bakmanız Gereken Özellikler

Şirket, dikkat etmeniz gereken birçok özellik geliştirmiştir, bazı temel özellikler yeni Ouroboros BFT’dir. Ağdaki mevcut protokol olan Ouroboros Classis’ten yapılan hamleyle Shelley fazında kullanılacak olan yeni protokol olan Ouroboros Genesis’e yapılan hareketi pazarlayabilen yeni bir fikir birliği protokolüdür. .

Bu, iş protokollerinin kanıtlarının teminat garantileriyle eşleştirilebilen ilk hisse senedi protokolünün kanıtı olarak kabul edildiğinde, Bitcoin’in beğenisidir.

Yeni 1.5 sürümüyle, ne yazık ki, yeni Ouroboros BFT’nin hemen etkinleştirilmesi gerektiği anlamına gelmeyecek, bunun yerine, bu yeni sistem daha sonra yapılacak bir sonraki güncellemede devreye alınacak. Mevcut Klasik fikir birliği protokolünü devre dışı bırakabilecek sert bir çatal gibi işlev görecek şekilde tasarlanan ve ardından Ouroboros BFT’yi aktive edecek olanı.

Daha sonraki güncellemeyle, dahil olan tüm taraflar gerçekleşecek değişikliği kabul etmiş olduklarından, otomatik ve kusursuz hale getirildi.

kriptopara