Facebook , blockchain çalışanlarının gücünü artırmak için uzman alımına devam ediyor.

22.03.2019
21
A+
A-
Facebook , blockchain çalışanlarının gücünü artırmak için uzman alımına  devam ediyor.

En popüler sosyal medya sitesi olan Facebook, blockchain çalışan gücünü artırmak için işe alım sürüşüne devam ediyor.

Son zamanlarda Facebook’un kariyerlerini gösteren resmi web sitesi hakkında, özellikle Blockchain olarak etiketlenen farklı rollere sahip 20 boşluğun bir derlemesini bildirdik.

Facebook, New York Times’da yayınlanan yeni bir hikayeye göre, mühendislerinin en az elli’ine sahipti ve farklı platformları tarafından kullanılmak üzere bir simge geliştirmek için yorulmadan çalıştı. Bunlar Facebook platformunun kendisi, Instagram ve ayrıca WhatsApp. Geliştirilmekte olan belirteç bir stablecoin olarak oluşturulacak ve Temmuz 2019’dan önce resmi olarak piyasaya sürülecek.

Bu sosyal ağ devleri işe blockchain uzmanları çabalarını durdurmuyor çıkıyor. Son zamanlarda, blockchain teknolojisi ile girişimleri için bir baş ticari avukat işe görünüyor kariyer web sitesinde bir iş yayınlanmıştır. Gönderim diyor:

“Yeni ürünler başlatmak ve uluslararası bu tür ürünleri genişletmek için gerekli ortaklıklar da dahil olmak üzere blockchain girişimlerimizle ilgili çok çeşitli sözleşmelerin hazırlanması ve müzakere edilmesi.”

İş çok yönlü. Ayrıca yasal riskler, iş stratejileri ve diğer iş konularında müşterilerine danışmanlık gerektirir. Ayrıca, rol, Facebook’un kilit ortaklarla olan ilişkilerini ve ürünlerin ve programların ticari yönlerini yapılandırmayı gerektirir.

Her ne kadar işin en zor kısmı hem teknik hem de yasal uzmanlığa sahip olsa da.

Özellikle blockchain veya ödemeler teknolojisi ve ilgili yasal konular ile “4+ yıllık teknoloji işlemleri deneyimi de dahil olmak üzere 5 + yıllık yasal deneyim”.

“Mobil ve alternatif ödemelere güçlü ilgi” tercih edilir.

Mayıs ayında Facebook için bir blockchain ekibi açıklandı ve David Marcus’u lider olarak ekledi. Marcus, eski Twitter Başkanı Kevin Weil, Twitter ve Instagram hem de eski ürün başkanı ile güçlerini birleştirdi. Yine de, Facebook konuyla ilgili çoğunlukla sessiz olduğundan, kariyer web sitesinde sağlanan bilgilerin yanı sıra, söylentiler aslında geliştikleri hakkında uçuyor.

Teknolojideki geri kalanın üzerinde mil olan şirketler, Facebook gibi bir fırlatma geldiğinde, gelişimlerinin sonuna yaklaştıkça kalan açık pozisyonları doldurmak için genellikle bir itme vardır. Yakında yakın gelecekte onlar tarafından bazı blockchain ürün bekleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.